Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van annyira túlmisztifik...

Miért van annyira túlmisztifikálva Magyarországon, hogy milyen üzemanyagot tankoljon az autójába az ember?

Figyelt kérdés
Ilyen százas, olyan százas, sima 95, prémium 95, mit tudom én. Amerikában van a legjobb esetben is az adott kútnál E85, 88, kettő féle 87-es, meg 91. Ennyi. De valamelyiknél ennyi sincs. 91 a magyar szerint 95. Nincs ilyen-olyan prémium 100-as, meg egyéb lehúzós fajta. A 91 a jobb minőség, azt német autókba szokták leginkább tankolni, az amerikai és japán autók tökéletesen elmennek a rosszabb minőségűvel, a régi amerikai autók meg az E85-tel is.

2022. dec. 23. 15:27
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Jellemzően egyébként csak 3 féle üzemanyag közül lehet választani.
2022. dec. 23. 15:29
 2/20 anonim ***** válasza:
78%

#1 És Magyarországon hol van több féle? 95, prémium 95, 100. Ez is három, de javíts ki, ha szerinted rosszul számolok.


Az meg hogy amerika egy hulladék ország ahol a 91 már magas oktánszámnak minősül, az nem azt jelenti, hogy az itthoni 100 lehúzás lenne.

2022. dec. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

"E85, 88, kettő féle 87-es, meg 91"


Ez meg még több is, mint ami nálunk van. Szóval rohadtul nem értem hogy mégis miről beszélsz, de talán te sem.

2022. dec. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
100-asból 2 féle van Magyarországon, plusz 2 féle 95, plusz 2 féle dízel. Minimum.
2022. dec. 23. 15:59
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
#2 Nem rosszabb az amcsi benzin, mint az európai. Kísérleti oktánszám: RON és a Motoroktánszám: MON közötti eltérés miatt lesz más a mérőszám.
2022. dec. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

#4 Na jó itt már nagyon erősen ferdíted a történetet.


Először is kezdjük azzal, hogy nem, nem létezik kétféle 100-as. Egyetlen van. Menj fel holtankoljak.hu-ra, ott látni fogod az összes létező üzemanyagfajtát, de leírom neked: E10 95, prémium E10 95, E5 100, gázolaj, prémium gázolaj. Ez öt darab, de ha egy picit kiterjesszük a kört, akkor számoljuk ide a 98-at is, ami létezik, de ritka, ezzel lesz összesen hat, slusszpassz.


Másodszor pedig, elég ócska dolog úgy érvelni a magyar vs amcsi témában, hogy a magyaroknál beleszámolsz MINDENT (benzin + gázolaj), amcsiknál meg csak a benzint. Előbb írtam, hogy nálunk van 5 általános, illetve egy ritkával együtt 6 és ennyi. Amcsiknál te magad írtál kapásból 6 félét és ez CSAK A BENZIN, a gázolajat még hozzá sem számoltuk. Nem tudom, szóval csak a poén kedvéért mondjuk azt, hogy egyetlen dízelük van. Akkor az összesen 7. De még kedvezek is neked, az E85-öt vegyük el tőlük, mert az nem igazán fér bele a klasszikus benzin-gázolaj témába, szóval így 6 és akkor nagyon kedvezőn számoltam. Illetve nálunk is 6 van, amiben megint csak kegyesen beleszámoltam a ritka 98-at. Ha szigorúbban akarnék számolni, akkor mondhatnám azt, hogy nálunk a 98-at hülyeség számolni a ritkasága miatt, így összesen 5, náluk pedig tegyük hozzá az E85-öt is, meg gondolom dízelből is van legalább kettő, így összesen náluk 8.


Kérdezem én: miért is egyszerűbb náluk? Hol látsz te tulajdonképpen kevesebb üzemanyagfajtát? Még a lehető legjobb szituációt tekintve is egyenlő a helyzet (6-6), de szigorúan nézve meg magasan nálunk jobb a helyzet (5-8).

2022. dec. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

#6


Kérdésem leginkább arra celzódott, hogy túl van misztifikálva. Jajj, mit tankoljak. 95 a legjobb, a többi pénzlehúzás csak, tehát azt. Se a 100-astól 0.1 literrel kevesebbet fogyaszt... Agyrém.

2022. dec. 23. 16:16
 8/20 anonim ***** válasza:
62%
#7 Értem. Akkor egy másik kérdést teszek fel: hol van az egészben a misztikum? Tényleg nem értem a problémádat. Nyilván akinek nincs elég pénze, az beleteszi a natúr 95-öt és kész, de akinek van elég pénze, annak több opció áll rendelkezésére és nyilván el kell dönteni, hogy mivel jár a legjobban. Igen, a 95 olcsóbb, a 100 jobb, a kettő között meg ott a kérdés, hogy melyik éri meg jobban. Ennyi. Ezt kizárólag te misztifikálod túl.
2022. dec. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

általában 3 féle benzin van itthon a kutakon.

mezitlábas 95

adalékolt 95 ("prémium")

és 100 esetleg 98-as.

Pont mint az USA-ban, csak ott más az oktán rendszer, ezért kicsit eltérnek a számok.

2022. dec. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nem tudtam, hogy Magyarországon már lenézik azt, aki a 95-öt tankolja. Az a szegények benzine, vagy hogy van ez? Szerencse, hogy Amerikában ez nem így van. Még a Rollsba sem kell 100-as egyébként.


[link]

2022. dec. 23. 16:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!