Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Peugeot patinásabb, sokkal...

A Peugeot patinásabb, sokkal régebbi alapítású, (mára) minőségibb, jobb márka, mint a Volkswagen?

Figyelt kérdés
Ki melyik márka párti, tulajdonosi tapasztalatok? Nem vagyok egy nagy autó szakértő, de kezdem figyelni a típusokat és feltűnt, hogy egyes francia modellek, főleg a Peugeot-ok milyen jó megjelenésűek, pl 406, 207, az új 508-as stb. A német autók, főleg egyes VW-ek meg olyan "sótlanok". A franciák erre az autóiparban is mindig adtak?

2022. dec. 23. 19:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%
hahaha
2022. dec. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
25%
A Német autókat sosem fogják utolérni a francia autók véleményem szerint, bár ez típus függő,de a VW tapasztalataim szerint jobb.Nem volt még Peugeotom sosem,de ismerősöm mindig fikázta(neki volt).A VW ár kategóriában pompás,maga a felépítésük sem rossz.Mint mindennek ennek is megvannak a hátrányai.Az újabb 2019-2022-es példányok hulladékok.A Peugeot tudomásom szerint kellemes, jó fogyasztása van,de a motorjuk hulladék.
2022. dec. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Hallgass #2-re, látszik, hogy tapasztalt szakértő.
2022. dec. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Revolúcióbiológus ***** válasza:
66%

Ezek teljesen eltérő fogalmak, de maradjunk mondjuk a patinánál. A VW eleve Hitler vágyálma volt amit aztán csak azért hagytak meg a Szövetségesek (a többi náci autógyárral egyetemben), hogy megmutathassák a szovjeteknek meg a nagyvilágnak, hogy Marshall-segélyből, amerikai dollárokból is lehet ipart építeni és maguk oldalán tudhassák a németeket, nemzeti büszkeséget alkossanak nekik. A terv, hogy a Volk, a "náci ember" autójából megcsinálják a "nácitlanított ember" autóját ebbe pont beleillett.

De máskülönben tényleg egy agyonbombázott ország gazdasági újjáépítésének autója volt majd 40 évig. A VW-t nem vették komolyan a kultúrában, a csöves hippik autójaként jelent meg illetve vígjátékokban szerepelt mint Herbie a kicsikocsi, s nevettek rajta az emberek, hogy milyen cuki a kis Volkswagen ami öntudatra ébredve azt hiszi magáról, hogy a "komoly" olasz, amerikai meg brit sportautókkal felveheti a kesztyűt. Kb. olyan volt nyugaton, mint nálunk a Trabant. Persze nem volt rossz kocsi, de semmiképp sem patinás. Népautók között is messze a Fiat vagy Austin alatt helyezkedett el, a Peugeot meg soha nem is akart népautó lenni, az alapvetően egy nagypolgári márkaként határozta meg magát. Már akkor mindenki által vágyott meseautókat gyártott, mikor a VW-t még meg sem alapították.

Mire meg a VW ki tudott kászálódni abból, hogy a Bogárral - mint olcsó és ócska - autóval azonosítsák addigra a Peugeot már világbajnoki címeket halmozott mindenféle bajnokságokban. A '80-as évek óta lendült fel csak a VW szekere, de mondjuk a videodiszkó korszakra elég nehéz még patinával tekinteni.

2022. dec. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk volt és van is francia és német kocsi is a családban. Sajnos összegezve szerintem a franciák nem érnek fel a németekig. Oké a franciák is csinálnak kényelmes autókat, a Citroen rugózása olyan mint az álom, de összességében nincs olyan jó mint egy német - szerintem. Véleményem szerint a franciák ott követik el a hibát, hogy túlságosan már utakon karnak járni mint a többi, német vagy japán gyártók.
2022. dec. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
53%
Ekkora baromságot rég hallottam.Alapból,mert volt neki egy alap háttér története+A világ egyik legmocskosabb ember által létrehozott "márka",de az nem azt jelenti az ég világon semmit.Most példaként a "Fantát" is felhozhatnám példaként.Azért,mert a n@cik által létezik rossz lenne?A kérdező az a "minőségre" kérdezett rá,nem a háttérsztorijára.
2022. dec. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
27%
#1+#6 vagyok gyors javítok,mivel elírtam valamit.Nem "jelentit" akartam írni,hanem "jelentet".
2022. dec. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%
+ Még tudnál sorolni olyan autókat,ami felér pl a Passat,Golf,Jettákig?
2022. dec. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Érdekesség, amit a 4-es válaszoló írt. Újra tanultam valamit.
2022. dec. 23. 20:40
 10/14 anonim ***** válasza:
74%
Nekem mindegyik közömbös. A cégnél vannak pár hónapos jól felszerelt VW-k és Skodák, olyanok mint bármelyik másik középkategóriás autó.
2022. dec. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!