Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az élvonalbeli autógyártók...

Az élvonalbeli autógyártók miért nem gyártanak már halogén fényszóróval autókat?

Figyelt kérdés

Akár német akár japán, az alapváltozat sokáig halogén fényszóró volt.

Például a tavaly kifutott 205-ös Mercedes fapad változatban halogén fényszóróval volt szerelve, viszont extraként elérhető volt hozzá a led illetve ledmátrix fényszóró is. A legújabb C-osztályban viszont már az úgymond fapad változat is led fényszórós.

Miért mellőzi egyre több autó a halogén fényszórókat? A szebb és nagyobb fényerőn kívül mi szól még érvként a led mellett?



2022. dec. 27. 22:15
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
65%

a profit miatt.. SOKKAL több lóvét lehet elkérni egy ilyenért.


Plusz ha megdöglik, mert megdöglik ez is mint a legtöbb kínai cucc, és cserélni kell akkor nem 120-ért veszel gyári új lámpát hanem kétmillióért. :)

2022. dec. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
31%

Ugyanazért, amiért kurblis ablakemelőt sem tesznek már semmibe.

Elavult.

2022. dec. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
73%

Anno petróleum- meg karbidlámpákat akasztottak a kocsik elejére. Ezeket miért mellőzték és miért váltotta fel az elektromos világítás - kb ezt is kérdezhetnéd.

A led sokkal előnyösebb, jobban látsz vele, kevesebb hulladékhőt termel, kisebb lámpateszteket tudsz gyártani jobb megvilágítással, nem ég ki, stb. Akkor miért ragaszkodnának az évtizedekkel ezelőtti elavult technikához? Ha bemész egy üzletben, hagyományos képcsöves tévét se tudsz már venni. Pedig 20-25 éve mindenki azt vett. Vajon miért?

2022. dec. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
0%
ezen a "nem ég ki" dolgon mindig felkacagok. azért látni annyi felemásan világító ledes lámpás szarrrrt?
2022. dec. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
32%
Én szerintem még soha nem láttam félszemű led-es autót ellenben sima izzósaknál mostanában 10-ből minimum 1-2 félszemű.
2022. dec. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
28%
#15 ez amúgy nem csak a fényszóróra vonatkozik. ledes hátsólámpák meg főleg tudnak összevissza nemvilágítani.. pár évesen fele nem világít, a 30 éves autómban meg még van egy csomó izzó ami GYÁRI. :D :D :D
2022. dec. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
17%

#16: Nem meglepő, hogy akinek egy 30 éves, 200 ezer forintot érő kotlája van az nem érti, hogy miért jó az új, modern. De ő a 30 éves rozsdás roncsból jobban tudja, hogy milyen szar a led, mert félév alatt kiég.

Proli az ilyen, semmi több.

2022. dec. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Halogéneknél nagyon nem mindegy, hogy milyent vesz az ember, mert vannak ezek a plusszosak, amik fél éveket kibírnak, míg a teljesen alap, meg éveket. Az én autóm is 21 éves, ebből 17 éve van a családban, fényszóróban idén cseréltem először izzót. Ezen kívül csak elől két helyzetjelző, és hátul egy féklámpaizzó volt cserélve. Szóval a halogén is bírja, ha nincs túlhúzva. LED-ekre meg gyakran ráhazudják az 50 ezer üzemórát, csak én csináltam akváriumi világítást Cree Power LED-ekkel, amik állítólag jófajták, hűtőborda+ventilátoros hűtés, 90%-on ment áramgenerátoros táppal, és 3 évet, cirka 8 ezer órát bírtak, aztán szép sorban mentek tönkre.
2022. dec. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
50%

Gyere el, légyszi keress rozsdát a 33 éves autómon. :D :D :D

Mellesleg rohadt jól világít az üvegbúrás halogénnel, meg is lepődtem rajta elsőre.

2022. dec. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
0%
#18 meg az sem mindegy hogy egy régi autó generátora 13.5-14.5Volttal tölt, egy modernebb kocsi meg 15 voltról indul kb.
2022. dec. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!