Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az élvonalbeli autógyártók...

Az élvonalbeli autógyártók miért nem gyártanak már halogén fényszóróval autókat?

Figyelt kérdés

Akár német akár japán, az alapváltozat sokáig halogén fényszóró volt.

Például a tavaly kifutott 205-ös Mercedes fapad változatban halogén fényszóróval volt szerelve, viszont extraként elérhető volt hozzá a led illetve ledmátrix fényszóró is. A legújabb C-osztályban viszont már az úgymond fapad változat is led fényszórós.

Miért mellőzi egyre több autó a halogén fényszórókat? A szebb és nagyobb fényerőn kívül mi szól még érvként a led mellett?



2022. dec. 27. 22:15
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
27%

Azt nem tudom meddig bírják ezek a ledek, de ha olyan mint a háztartási ledek akkor egy kalap sz.r.

Még nem régen hozták be és nálunk már egy csomó kiégett , tönkre ment.

2022. dec. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
25%

Nekem 5 éve van olyan autóm, aminél minden világítás gyárilag ledes. Érdekes módon nem világít össze-vissza, mint ahogy itt írják.

Ez előtt adaptív xenonos volt. Az sem égett ki. Pedig annál a többi lámpa mind izzószálas volt. 10 év és 240.000 km alatt egyet sem kellett kicserélnem.

Halogén fényszórós saját autóm nem volt, csak céges. Na, abban előfordult hogy cserélnem kellett a fényszóró izzóját, mert kiégett.

Biztos vannak jobban sikerült hagyományos halogén lámpatestek, mikor a saját xenon, vagy ledes autómból átültem, olyan érzés volt, mintha csak helyzetjelzővel közlekednék.Többször odanyúltam a világításkapcsolóhoz, de nem ennél ez a tompított és a reflektor sem sokkal jobb.

2022. dec. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

#22 nekem is van autóm amiben a halogénnel alig látni, standard hella kiskocka van benne.

De marad benne az. hiába van az egész gép átépítve, ha beletennék egy xenont akkor azonnal agyonlőnének érte. :D :D :D

2022. dec. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
52%

Pontosan ugyanazért, amiért minden történik az autóiparban.

ÍGY NAGYOBB RAJTA A HASZON.

2022. dec. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
Az szól még a LED mellett, hogy általában nehéz házilag kicserélni (mert valami speciális műanyag idomba van belegányolva), ezért egy egyszerű lámpahiba esetén is le tud rólad gombolni több tíz rongyot a szerviz. Szóval egy nagy aljasság.
2023. jan. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Manapság nem a tartósságra és a könnyű javíthatóságra helyezik a hangsúlyt.

Volt pár érdekes reklám a 70es 80as évekből. Zsiguli, Wartburg, Trabant. Az volt a fő témájuk hogy a jól meg lehetett pakolni, a sík és a durva terepen is gond nélkül végig lehetett vele menni és egy sima izzó csere a semmi közepén vak sötétben sem okozott gondot.

Jó tudom, elavultak, mindig gond volt velük, stb, de szerintem sokan visszasírják azt az időszakot mikor ezek mentek.


Engem a mai ultramodern autók nem hoznak lázba, látszik a tervezőkön hogy számítógépes játékokon és sci-fi n nőttek fel. Már már túl futurisztikus.

2023. jan. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!