Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sèrült lemez olajteknőt...

Sèrült lemez olajteknőt kiegyengetès utàn lehet hasznàlni? (Vizet nem engedi sehol, csak azèrt vannak rajta hupnik)

Figyelt kérdés
Persely hegesztèse elengedett ès a csavar feszegetve lett. Majd leszerelès utàn kalapàccsal ki lett egyengetve ès újraperselyezve.

2022. dec. 29. 00:27
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudsz rendelni inkább másikat bontóból?

Ha ez még mindig a hibás menetes karter, lehet, jobban jársz úgy.

Az autószerelés lényege, hogy minél kevesebb időt fordíts ezekre a vacakolásokra. :)

2022. dec. 29. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az nem befolyásolja ha hupnis és horpadt, csak a felfogatásnál, az össze illesztésnél legyen jó és feküdjön össze.
2022. dec. 29. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyengesd ki jobban, hogy ne legyenek rajta "hupnik" és mehet vissza.
2022. dec. 29. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Mi köze vízhez az olajteknőnek? 🤔
2022. dec. 29. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen 1. ez a rossz menetes. Vègülis az lett a baja ,hogy a persely ami benne volt a hegesztès elengedte... Ezèrt hiába feszîtettem alà nem jött ki a csavar. Elvittem a faluba egy lakatoshoz, ő hegesztett bele normális perselyt. 3.a víz meg azèrt került szóba, mert felengedtük megnèztük esetleg nem ereszt e valahol.
2022. dec. 29. 07:22
 6/9 anonim ***** válasza:

jaaaaa értem már:)

Nah a lényeg hogy ha nem ereszt akkor mehet fel. A felfekvő felület a csavaroknál legyen egyenletes és tiszta/zsírmentes. Befele horpadt ne legyen a teknő alja, hogy az olajszivattyu szívókosarához ne érjen, ez nagyon fontos. Paszta, és mehet fel. Hagyni kell száradni a pasztát kb 4 órát. Olaj bele csukott szem padlo! 🙂

2022. dec. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
1jó óràt pucoltam, úgyhogy most dèlelött megy vissza a helyère az olajat meg majd holnap dèlelött rakom csak bele. Jó kis olajcsere volt.kb. 5óràs 😅😅
2022. dec. 29. 08:33
 8/9 krwkco ***** válasza:
Ha tömítés helyett pasztát használsz vigyázz a mennyiségre. Ha túl sok van, akkor belóghat az olajtérbe, leválhat és eltömítheti a szívókosár szűrőjét. Azért is kell legalább 4 órát várni, ahogy 6-os írta, hogy megszilárduljon, mielőtt beöntöd az olajat. (Bár én 24 óráról is olvastam.)
2022. dec. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8órát akartam írni elnézést!!!

Többször próbáltam már 6óra száradás után, nem volt baj de valóban legalább 8 óra kell!!!

2022. dec. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!