Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mivel jár ha olyan motort...

Mivel jár ha olyan motort veszek amit nem is vezethetnék?

Figyelt kérdés
A2 jogosítványom van viszont találtam egy vstrom 1000 ami papíron 35kw viszont a tulaj elmondása szerint nincs benne fojtás és soha nem is volt? Ez kiderülhet valaha? Nekem lehet belőle akármi féle problémám?

2022. dec. 30. 22:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonosa lehetsz.
2022. dec. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

Kiderülhet valaha? Igen, ha a rendőr ért valamelyest a motorokhoz és főleg ha az NKH is kint van akkor nagyon is.

Lehet-e problémád? Természetesen igen.


Ezeket az “okosba papírozott” motorokat rizikós használni. Nekem is volt Ducati Monster 600-am A2-es jogsival fojtásmentesen kevesebb kw-ra papírozva, de az annyival nem is volt erősebb és nem is tűnt erősebbnek mint a papírforma, amúgy is csak egyszer állítottak meg vele. Egy ezres Fazer azért gyanúsabb.

2022. dec. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
V-Strom, nem Fazer, na. Nem tudom miért az volt a fejemben :D 2 vagyok
2022. dec. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Nem kockáztatnám meg mert lényegében jogsi nélkül vezeted, és ha a rendőr meghallja a hangját, meg meglátja a DL 1000 feliratot az oldalidomon, akkor biztos, hogy nem fogja elhinni, hogy csak 35kW-os ;)

Inkább csináld meg a korlátlan jogsit, és akkor idegeskedés nélkül vezethetsz.

Megvételt pedig nem tiltja semmi, sőt az a poén, hogy a kötelező kalkulátoránál semmilyen hátrányt nem jelent ha azt választod, hogy nincs jogosítványod. Nekem is van egy 650-es és jogsi nélkül simán a nevemre itattam. (A jogsival félig vagyok, csak tavaszig szünet van, akkor kezdem a városi vezetést.)

2022. dec. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha csak kategóriád nincs rá, akkor 35e helyszíni csekken befizetve. Első körben ennyi a büntetés.

Ha a motor papírjai is meg vannak hamisítva abból nagyobb baj lesz. Inkább vezess papíron is erőseb gépet, már ha ordít róla hogy sokkal nagyobb teljesítményű. Egyébként neked honnan kellene tudnod, hogy benne van-e a fojtás? Az majd az első műszaki vizsga során kiderül...

2022. dec. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne a rendőrtől félj.

A biztosítótól.

Ha bármilyen balesetbe kerülsz, akár vétlenként is, a biztosító szakértője azonnal kiszúrja, hogy valami nem stimmel. Márpedig ha kiderül, hogy nincs jogosultságod az adott kategóriára, akkor nem érvényes a köteleztőd, vagyis minden anyagi kárt rád fognak verni.

És ha anyagi kárról van szó, akkor nagyon vastagon tud fogni a toll.

Nem akkor leszel szarban, ha a hivatalos pénzbírságot kapod meg az érvényes kategória nélküli vezetésért, sőt, még az okirathamisítás bűncselekményét is megúszod maximum felfüggesztettel (de valószínűleg csak pénzbírsággal) normális esetben.

Egy nyolcszámjegyű károkozás a családi kasszát eléggé le tudja apasztani.

2022. dec. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%

Mivel jár?


Hát gyalog! :DD

2022. dec. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És műszaki vizsgánál ez hogy derül ki? Valamint én is büntethető vagyok okirat hamisításért ha a tulaj előttem csinált mindent? Korlátlan jogsim sajnos csak 1év mulva lehet viszont az eddigi benelli trk502 ebben a szezonban gyengének bizonyult túrázások alatt két személyel és csomagokkal. A mostani szezonban pedig egy teljes Európa túrát tervezünk és ezért gondoltam egy ezresre.
2022. dec. 31. 18:13
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha átlagos tapasztalattal képesnek kell lenned tudomással bírni a csalásról, illetve arról a tényről hogy a jármű nem felel meg a papírjaiban szereplő adatoknak, akkor igen, böntethető vagy.

Nyilván a papírok hitelességének ellenőrzése nem elvárható, azonban hogy nem 35 kW hanem 100 azt azonnal fel kell ismerned - ergo büntethető vagy.

2022. dec. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Megveheted, csak nem vezetheted. Ahogy fentebb írták, a biztosító egyből nem fog semmilyen esetben fizetni, ha olyan motort vezettél, amit a jogsid alapján nem lett volna szabad, pluszban pedig a rendőrség szemében ez ugyanolyan bűncselekmény, mintha nem is lenne semmilyen jogsid. Mondjuk én személy szerint nem értek egyet ezzel a kategóriázással, arra jó, hogy mindenki más papírokkal vesz motort, mint ami a valóság, de csak addig működik, amíg nincs baleseted vele.
2022. dec. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!