Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motort vezethetnék...

Milyen motort vezethetnék pontosan?

Figyelt kérdés

Azt hallottam hogy most már B kat. jogsival olcsóbban bele lehet vágni 125ccm motor jogsiba. (Igaz ez?)

Ha igen.. akkor ha úgy keresek rà egy motorra hogy Max. 125ccm, akkor azokat vezethetem? Úgyértem màst nem kell figyelembe venni?

Valami gyorsulási/sport motort szeretnék


2017. márc. 23. 22:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha már van B kategóriás jogosítványod, akkor az úgynevezett A1 kategóriát szerezheted meg gyorsított tanfolyamon.

Ennek a jogsi kategóriának nem csak a 125 köbcenti lökettérfogat a határa, hanem maximum 11 kW-os (14 lóerő) lehet. Sőt, talán van 0,1 kW/kg határ is, ami ugye a teljesítmény és a tömeg aránya.

2017. márc. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Gondolom valami idomos motorra gondoltál - 11 kW nem éppen erős, ezekre én még nem merném rámondani, hogy gyorsaságiak vagy sportmotorok... :)

Mondjuk vannak, amik papíron 11 kW-osak, de gyakorlatilag erősebbek.

Pár lehetséges típus:

Cagiva Mito

Aprilia RS125

Honda CBR125R

Yamaha YZF125R

Ezek gyakoriak, ezeken kívül néha feltűnik 1-1 ritkább modell - de inkább gyakorit célszerű, főleg tanulómotornak, amiben nagy eséllyel fogsz kisebb-nagyobb kárt csinálni, mielőtt továbbadod.

2017. márc. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Apriliat nézegettem, 11kW van írva neki, olvasgatok olyanokat hogy szépen gyorsul a kategóriájában, de majd ennek pontosan utánanézek, csak hirtelen kivancsiskodtam :) Köszönöm a valaszokat
2017. márc. 23. 22:40
 4/7 anonim ***** válasza:

A 4 közül az első kettő kétütemű, a második kettő viszont négyütemű.

A kétüteműek jobban fognak menni, cserébe gyorsabban használódnak és felesleges lesz a parfüm, mert kétütemű szagod lesz... :P

(10 évig csak kétüteműim voltak... :) )

2017. márc. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én szeretem a kétütemű ILLATÁT:)
2017. márc. 24. 04:33
 6/7 anonim ***** válasza:
11KW = 15LE (14.96LE egészen pontosan)
2017. márc. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A1 jogsival vezethetsz még:

Quad rendszámos, köbcentitől fügetlen bármekkorát.

3 kerekü tricikli, ott 15KW a határ 20LE.

piros rendszámos járművet, (de azt a meglévő B-vel is)


Mindegy, hogy váltós motorral vagy robogóval vizsgázol, mind kettőt vezetheted majd a megszerzet jogsival.

2017. márc. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!