Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kamionoknál a befagyott féket...

Kamionoknál a befagyott féket hogy lehet fellazítani?

Figyelt kérdés
Láttam olyan módszert, hogy valami speciális fagyállót öntenek bele a levegő csatlakozóba, és az kifagyasztja a fékeket (brake anti freeze vagy mi), de ilyet nem találtam sehol itthon. Olyan tanácsot is láttam, hogy kalapáccsal ütögessük meg a fékdob külsejét, na de mivan ha tárcsafékes a vontató vagy a pótkocsi? Vagyis dobfékes vontató nem nagyon van, de dobfékes pótkocsik még itt is vannak. Vagy gázforrasztóval melegítsük fel valahol?

2022. dec. 31. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
És ha csak lepisilnéd?
2022. dec. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

az összes befagyott féket? Az meg hogy lehet? Létezik, hogy víz(pára)került a levegőrendszerbe?

Hát nem is tudom...attól függ, milyen hideg környezetben áll a kocsi. Ha mínusz 25, akkor hagyni kell a francba, ha csak mínusz 5, akkorjáratni a motort, és taposni a féket...melegvízzel nem tanácsos, mert jég lesz mindenhol...


Szerintem..


Szerencsére már nem érint(ilyen nem fordult elő nálam)

2022. dec. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Ha a levegőcsőben, vagy a szelepekben fagy meg a nedvesség, az már régen rossz. Régebben alkoholszármazékot, spirituszt (újabb nevén Alkonek) adagoltak a tartálynál a magas nyomású körbe, újabb járművekben légszárítót alkalmaznak, ami annyira lecsökkenti a levegő páratartalmát, hogy csak nagyon nagy hidegben csapódik ki a nedvesség. Ez a C kategória BÜ tanfolyamon a tananyag szerves része.

A féknyerget lehet ütögetni, hogy a jég felrepedezzen és darabokban kihulljon. Szerintem te még nem láttál gázforrasztót, ha azzal bármit is akarsz ott kezdeni, de még az elektromos forrasztó is kevés ehhez. A disznópörzsölő már inkább, csak azzal vigyázni kell, hogy ne hevítsd túl a féktárcsát, mert teherautónál nem vicces, ha a tárcsa eldeformálódik és üt.

2022. dec. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3 úgy tudom a pótkocsikon nincs légszárító
2022. dec. 31. 20:49
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A pótkocsin valóban nincs légszárító, viszont az előírás szerint csak a vontatótól kaphatja a levegőt. Egyrészt így nem kell rá kompresszor, másrészt így biztonságos: ha leszakad a vontatóról, hamar megszűnik a levegő utánpótlása, akkor pedig a RET befékezi. Tehát ha a vontatón van légszárító (márpedig van, mert anélkül nem működik az előírásoknak megfelelően a légfék), akkor a pótkocsin sem fog befagyni.
2022. dec. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A disznóperzselővel nem azért kell vigyázzni mert a tárcsának baja lesz hanem a sok műanyag levegőcső mind szarrá menne a hőtől.
2023. jan. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!