Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyarországon státuszszimbólu...

Magyarországon státuszszimbólumnak számít az autó?

Figyelt kérdés

2023. jan. 3. 19:15
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
76%

Milyen szempontból?

Az autók drágulása meg az üzemanyagárak elszabadulása előtt, tehát kb 2020-2021-ig egy olcsó öreg autót szinte bárki megengedhetett magának, a mélyszegénységben élőkön kívül. Nem számított luxuscikknek. Felénk pl a romák is autóval járnak vasazni, nem talicskákkal, meg lovaskocsival.

Szóval ha így értjük, szerintem nem státusszimbólum mondjuk egy öreg G Astra.

2023. jan. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Olcsó, öreg autót most is szinte bárki megengedhet magának.
2023. jan. 3. 20:33
 13/21 anonim ***** válasza:
81%
Te valami ritka nagy debil lehetsz. Olvasni is kínos, amit írsz.
2023. jan. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Ha te mondod.
2023. jan. 3. 20:40
 15/21 anonim ***** válasza:
52%

Az USA-ban az átlag megbízható, A-ból B-be eljárós kocsit akar, plusz nem olyan kényesek a beltér minőségére, ezért vesznek ázsiai vagy hazai autót (napi használatra). A mentalitás más, az autóárakkal és a lízingkonstrukciókkal egyetemben.

A tehetősebbek ott is "németautóznak" illetve Land Rover vonalon mozognak.

Mondjuk az meglepő volt amikor Connecticut közepén az autópályán egy 1.9 TDI 5.5-ös Passatot előztünk meg.

2023. jan. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
75%
Szóval nézel videókat, és ebből leszűrted, hol milyen autót használnak, meg a gazdagok milyen autóval járnak. Gratulálok. Én meg sok F1-et néztem, szólok is a Ferrari-nak, hogy mennék Leclerc melléy mert tudom, hogy kell F1-es autót vezetni
2023. jan. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

#16


Nem ugyanaz a kettő, de ha ezt magadtól nem érted, akkor kár írnom.

2023. jan. 3. 21:03
 18/21 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem igen.

Sok társaságban beszédtéma ez, hogy kinek milyen autója van, vagy ez alapján ítélkeznek.

Sokan erőn felül vesznek prémiumautót, hogy tehetősebbnek mutassák magukat. Stb.


Igazából erre akkor jöttem rá, amikor skandináv országokban töltöttem több időt.

Sokkal kevesebb prémiumautót láttam, mint Magyarországon, annak ellenére, hogy a fizetés többszöröse a magyarnak.

2023. jan. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
60%

Nincs baj evvel a státuszszimbólum dologgal, ha normális ember kezeli.

De itt mélyvidéken, ahol a lefingott passatok, meg audik a menők, és ha ki mer menni valami olcsóbb kisautó az útra, letúrják agresszív módon, kissé vérlázító már.

Lazán megengedhetnék én is valami újabb német szart magamnak, de a fenntarthatóság, megbízhatóság nekem sokkal fontosabb, mint a rongyrázás hülyegyerek módra.

Néha már odáig idegelem magam evvel a sok szarházival az utakon, egyszer megfejelek valami nímetautós fszjankót 1x, itt tahókián.

2023. jan. 4. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"Lehet nevetni, de ez csak azt mutatja, hogy nekem van igazam. Azt gondolod, ott is olyanok az emberek, hogy jujj német BMW, jajj, de menő vagyok vele, jujj-jujj, gyorsan tankoljuk tele 5 ezerért. Azt is elmondanám, hogy Amerikában drága a német autókhoz az alkatrész, ezért sokan nem is azt veszik, hanem inkább a japán autókat. Mondta az egyik fickó, hogy a Toyotájában 40.000 forintnak megfelelő dollárért cseréltek váltót. Magyarországon mit csinálnak az autón 40.000 forintért? Sokmindent már nem, főleg nem váltócserét."


Szerintem a sztárfocisták azért eléggé tehetős emberek. Mennyi autójuk is van nekik? 500? xDDDD És gondolhatod, hogy nem olcsó autókról van szó.

2023. jan. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!