Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autópályára milyen motrral...

Autópályára milyen motrral nézzek kombit.l? 1.6/1.5 dízel vagy 2.0 dízel? Elég sokat járok vele, de ilyen üzemanyagárnál fontos már a fogyasztás.

Figyelt kérdés
2023. jan. 6. 16:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
2.0 se fogyaszt sokkal többet és az könnyebben viszi azért a kasztnit.
2023. jan. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Mindenképpen a 2 literest. Nemhogy nem fogyaszt többet, kevesebbet fogyaszt pályán, és sokkal rugalmasabban gyorsít mint egy 1.5dci vagy valami hasonló csoda.
2023. jan. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem 1.6-os dízelem van és én is pályás ingázásra vettem. 160Le-vel 1.3 tonnában elég kellemesen meg tud indulni. Tempomattal tartva a 130-at én még nem vettem észre, hogy erőlködne.

De sajnos annál a típusnál, ami nekem van az 1.6 volt a maximum, nem gyártották már nagyobb motorral. Egyébként én is azzal vettem volna. Dízelnél fogyasztásban nem nagy a különbség.

2023. jan. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
2.0 egyértelmű
2023. jan. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Azért a kevesebbet fogyasztásos dolgot nem értem. Lehet pályán kevesebb a különbség ezt aláírom.


Bár kihagytam, de egy kisebb dízelt olcsóbb szervizelni, és kevesebb kilométerrel kapok ugyan olyat.

2023. jan. 6. 19:24
 6/9 anonim ***** válasza:
10%
Azért eszik kevesebbet mert kevésbé erőlködik és kevesebbet forog. A 20d ahol nekem evett 5,5 litert, ott az 1.6tdi evett 6,5öt.
2023. jan. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Érdekes. Az a baj ezzel az oldallal már, hogy senki nem figyeli a fszságokat.


Ne vedd magadra kerlek. Az 1.6tdci fordom és a 2.0dci lagunám közt nem tudtam még 5 év alatt ezt leprodukálni így, ahogy ezt te állítod.

Persze a két autó nem egy kategória, egyik kombi, másik sportosabb ferdehátú, más tömegű.

Ezért kíváncsi lettem volna pár véleményre a motorméret és fogyasztás kapcsolatában. De nonszensz dolgokat olvasva csak a kedvem megy el a segítség kerestől

2023. jan. 6. 19:51
 8/9 anonim ***** válasza:
A 2.0dci nem egy takarékos jószág azt hozzá kell tenni, az 1.6hdi meg baromi jó koplaló, szóval persze hogy nem jött ki a dolog. De vw konszernen belül pl tökéletesen tettenéhető hogy az 1.6cr többet eszik mint a 2.0cr.
2023. jan. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az 1.6-tal is bőven el lehet járni. Ha mondjuk 105 vs. 140 lóerő, akkor azért érződik, de azért 1.6-osok között is bőven vannak 140-150 lóerős motorok, azokkal meg már nincs miért agonizálni a nagyobbon, ha csak szimplán közlekedni akarsz
2023. jan. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!