Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyivel tankolsz többért az...

Mennyivel tankolsz többért az árstop eltörlése óta?Mennyit fogyaszt az autód?

Figyelt kérdés

Nyilván havi pénzösszegben kérdezem a tankolást.


Nekem munkábajáráshoz muszáj kocsi, mert a közelébe sem megy tömegközlekedési eszköz abban az időben meg főleg nem amikor én járok.


11 litert fogyasztó benzines autóm van (városban), kb csak munkába járok vele, meg helyben havi 700-800 km-t.

Szóval havi átlag 50 ezerért tankolok az eddigi 35 helyett.


Néha azért elkeserít, hogy semmi extrára nem használom, csak a mindennapi dolgokra, és így elmegy ennyi csak benzinre.

Tudom, hogy vehetnék kisebb fogyasztásút is, csak 5 éve megvan ez, szeretem is, nem nagyon van vele bajom, meg a teljesítménye is pont annyira dinamikus amivel jól érzem magam.

Kicsit több nekem ez a kocsi mint egy eszköz, és eddig ez a 35 körüli tankolás kényelmes volt, de most ez az 50++ kezd kicsit megviselni.


Arra lennék kíváncsi, hogy mások hogy élik meg a mostani helyzetet?



2023. jan. 5. 17:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
24%

annyit tankolok, amennyit kell. Nekem 100-as kell, úgyis mindegy. Az autó annyit fogyaszt, ahogy nyomom neki. Az automata váltó már nem kér többet.

Ha sokallnám a benzin árát, akkor minek az autó?..nem vagyok egyedül az utakon.

2023. jan. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

1-es


Köszi, a választ, kár hogy nem az én kérdésemre reflektáltál vele.

Utolsó kérdésedre válaszolva leírtam, hogy minek az autó.

2023. jan. 5. 17:51
 3/15 anonim ***** válasza:
73%

Nyilván nem örülök neki, de nem ettől fog leapadni a családi kassza.

Azért hozzáteszem, mielőtt beköltöztünk volna a belvárosba, tényleg elég sokat autóztunk Pest megyéből Budapestre, akkor akár havi 4-5 tank is elment és egy 10-11 litert fogyasztó autónk volt, azzal kicsit fájt volna a különbség. Most viszont egy városban kb 8 litert fogyasztó viszonylag takarékos verdánk van, amit ráadásul csak kirándulni, nagybevásárlásra (havi 1-2x), szülőlátogatásra (nem budapestiek, havi 1-2x szintén) vagy ha csúcsidőn kívül gyorsan kell menni valahova akkor használunk, tehát olyan 1-1,5 tankot szoktunk elautózni, ez mondjuk hogy 80 liternek felel meg, 80*480 = 38400 volt ez eddig, most 80x660 (asszem ennyi volt legutóbb) = 52800 forint. Nem mondom hogy örülök neki, de máshol sokkal többet bukunk ezzel a válsággal (egyéb energiaköltségek, élelmiszerárak stb). Az biztos, hogy szomorúan látom, hogy hiába keresek kb 1,5x annyit mint két évvel ezelőtt, valójában nemhogy többet, de kevesebbet tudok elrakni belőle egy hónapban, pedig az életvitelünk nagyjából ugyanott van költségben mint amikor még "vidéken" éltünk (akkor az ingázás vitt el sok pénzt, most az hogy közel van sok jó vendéglátóhely és program ahova elcsábulunk).


Szar idők ezek, az tény, de hogy őszinte legyek, a legnagyobb gond az hogy mi itt magyar fizetésen élünk. Sok barátom él nyugat-európai országokban, én is éltem kint egy ideig, nem mondom hogy ők boldogok de azért nagyon nem mindegy hogy mekkora része a havi költségvetésednek az a pár tízezer forint amivel többet fizetsz a kúton is, meg a boltban is. Az áraink már kb azonosak, afelől ne legyen kétség, akármit is mond a narancsmédia. :)

2023. jan. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
51%
Ugyanannyi litert tankolok, 6-7 litert fogyaszt, hidegben néha többet.
2023. jan. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%
100-120 litert tankolok havonta. Eddig 480 volt literje, most 720. A nagy átlagom fogyasztásban 5,5 l/100km.
2023. jan. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
41%
Nyilván 30-50% al többet fizetek mint eddig.
2023. jan. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Havi kb. 40 -50 litert tankolok, nyilván a 480 és a jelenlegi benzinár különbözetének 40 - 50-szeresével fizetek többet.

4.5 Liter fogyaszt ( télen 4.8 - 5)

2023. jan. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
63%

Nekem egy 18 éves szívó benzin 1.4-es Merivám van. Városban használom, de a kis porszívó motor 8 liter körül fogyaszt. Amúgy egyszer régebben egy ideig (kb. 1 hónapig) próbaképp csak 100-asat tankoltam bele, és azt hiszem akkor 6 literre letudtam vinni, de lehet, hogy csak placebo volt.


Átlag heti 100 km-t megyek (szinte csak munkába, ritkábban hétvégente pár száz km-t). Ha csak a munkába járást vesszük alapul, akkor egy hónapban kb. 32 liter megy el (a tank 3/4-de), szóval kb. 20 ezret tankolok mostanában, régebbek fele ennyiből megvoltam.

2023. jan. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
53%
Tankolásonként olyan 5000 forinttal több mint az árstop alatt. Teli tankolok mindig, de nem túl nagy a tankja a kocsinak. Olyan 30-35 litert szoktam tankolni egyszerre. 7 litert fogyaszt kb. mindig.
2023. jan. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
23%
Egy darabig nem kell tankolnom, bespájzoltam gázolajból rendesen.🤣
2023. jan. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!