Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A régi korban hogy tudtak az...

A régi korban hogy tudtak az emberek leautózni vidékre meg külföldre?

Figyelt kérdés

Nem volt még gps. Ha volt egy ember aki nagyon sokat autózott pestről vidékre különböző helyekre meg egyszer még külföldre is, az hogy talált oda? Mi vitte oda? Mai szemmel ez már elképzelhetetlen. Nekem ha pesten belül megyek valahova akkor is kell és anélkül egy örökkévalóság lenne megtalálni bármilyen helyet, főleg időre!


Mi tájékoztathatta?



2023. jan. 7. 14:29
A kérdező szavazást indított:
Egyszerűbb mint gondolnád csak nem jut eszedbe valami. Leírom neked.
Ez valóban nehéz lehetett és nagyon jó sofőrnek kellett ehhez lenni hogy valaki ezt csinálni tudja.
17 szavazat
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
97%
Térképről hallottál már?
2023. jan. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
Nem nagyon tudnék az alapján eltalálni valahova.
2023. jan. 7. 14:32
 3/44 anonim ***** válasza:
93%
Táblák? Autóstérkép?
2023. jan. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:
Szerintem egy veszélyes bénázás lenne az egész, nekem kell a gps. De ertem mire gondolsz .
2023. jan. 7. 14:34
 5/44 anonim ***** válasza:
92%

Dehogynem tudnál, csak nem vagyunk hozzászokva. Gondold el, mi lenne 2 naora lehalna az internet, a műholdak, feje tetejére állna a világ, mert nagyon nagy arányban támaszkodunk ezekre.


Még az én szüleim is térképpel mentek táblák alapján. Benne van, hogy elnézed a kijáratot vagy ilyenek (de navival is benne van).



Szerintem ez a kor legnagyobb gyengesége és betegsége, nincs élet net meg kütyük nélkül.

Nem azért, nagyon jók, én is használom, csak amit fentebb írtam, mi van, ha ezek kiesnek a játékból?

2023. jan. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
96%
Térkép alapján bárhova el lehet jutni. A futár is azért megy legalább 2 kört a városrészünkben, mert a nyamvadt gps teljesen máshova viszi. Ő meg valamiért ki se néz az autóból, hogy leolvassa a házszámot.
2023. jan. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
94%

Atya ég! Térképnek hívták ez a muzeális csodaeszközt, amit cellulóz alapú lapokra kinyomtattak. A lapok, hogy kisebb helyet foglaljanak vagy össze voltak hajtogatva, vagy könyvként összefűzték őket és lapozgatni lehetett. Így használaton kívül akár a kesztyűtartóban is elfért.

Az embereknek akkor még megvolt az a csodálatos képessége, hogy használni is tudták az ilyen analóg eszközöket. Sőt, az utak mentén ki is voltak táblázva, hogy mi merre van. Ez ma is ugyanúgy működik.

Mielőtt elindultál, nagyjából megnézted a térképet, hogy merre kellene menni, út közben meg figyelted a táblákat. Kb ennyi, nem egy agysebészet. És azt képzeld el, hogy mobilnet, wifi, facebook, tikot és gyakori nélkül is életben maradtak! Ma már ez szinte elképzelhetetlen! :D

2023. jan. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
97%

40 vagyok. Nem használok GPS-t (kifejezetten idegesít). Van egy Budapest térkép az autóban, ha kellene (bár ugye most már a telefonomon is elérhető a térkép). Indulás előtt megnézem, hova akarok menni, a 2-3 jelentősebb csomópontot megnézem a GoogleMaps-ben, hogy lássam, hogy néz ki a valóságban (pl. felismerjek egy épületet, ahol be kell majd kanyarodni vagy megnézzem, melyik sávba érdemes majd besorolni vagy hasonló) és simán odatalálok.

10 éve elmentem Németországba 6 hónapra 3 kinyomtatott A4-es térképlappal, és mindenhova odataláltam a táblák alapján.

Igazán nem egy nagy cucc tájékozódni, csak a mai fiatalok már meg sem próbálják soha. Én még ahhoz szoktam, hogy kiskamasz korom óta én figyeltem a táblákat, és ezzel segítettem a szüleimnek, akik vezettek. (Mármint az útmutató táblákat a falvakról, boltokról stb., nem a KRESZ táblákat, természetesen.) Így nekem ez egyáltalán nem jelent gondot.

2023. jan. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
96%

Térkép.

Basszus tényleg felnőtt az a generáció, akire azt mondták, hogy életképtelenek lesznek már.

2023. jan. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
93%
Én 29 éves vagyok és csak akkor használok GPS-t, ha egy bonyolultabb közlekedési rendszerrel rendelkező városban kell közlekednem. Egyébként sem belföldi, sem külföldi közeledésem során nem használok GPS-t, hanem megnézem a térképen, de nem papíralapún, hanem a Google-on. Ismerek olyat, aki nem tudja a papíralapú térképet használni, vagy leolvasni. Eléggé gáz, hogy itt tartanak az emberek és nem tudnak elmenni messzebbre anélkül, hogy a GPS ne lenne bekapcsolva. Közép-Olaszországba legutóbb úgy mentem el, hogy egyszer sem kapcsoltam GPS-t...
2023. jan. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!