Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen lehet Ladával a 140-es...

Milyen lehet Ladával a 140-es maximális sebesség?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy felmész az autópályára, és ott megnyomod neki. Elméletben 148km/h-t tudott maximum egy Lada 2105-ös, de gondolom mostanra már nem nagyon tudják ezt a sebességet, csak régi a motor benne.

De mégis, milyen érzés lehet? Én pl egy Daewoo Matiz-ban ültem, 100 feletti tempó egyenes veszélyesnek tünt, ràzkódott, a szél is süvített, a melletted elhaladó autó miatt berázkódott pedig elméletben a 150-et bírja a 0.8-as motor.



2023. jan. 11. 12:07
1 2
 11/17 MolotovPunk ***** válasza:
100%
Volt anno 2105-s Ladánk, arra jól emlékszem, hogy 120-130 körül már iszonyatosan hangos volt a motor. Ahogy első válaszoló is írta, hogy nincs túl sok egyenestartása a kocsinak, főleg 110- 120 km/h sebességnél nem. Igazából sosem volt túlzottan jó autó a Lada. 90-es években még elmentek, bár abban az időszakban már az akkori Opel Vectrák és Astrák is gyorsabbak és kényelmesebbek is voltak tőle. Összehasonlításképpen jobbak voltak az Opelek.
2023. márc. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 MolotovPunk ***** válasza:
Az Opel-t csak azért hoztam fel, mert Opelünk is volt abban az időszakban.
2023. márc. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
@12, nagyapámnak mai napig megvan az öreg '90-es Ford Orionja. Ő azt a rendszerváltás után pár évvel szinte újként hozta be a 2107 után, az Orion sem egy űrtechnika, nagyon nem, full fapad a verda, de ahogy mesélte akkor neki összehasonlíthatatlan volt, annyival jobban összerakott kocsinak hatott az a Ford. Pedig szapulta a nyugati sajtó azt az autót rendesen, hogy elavult volt már megjelenésekor.
2023. márc. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 MolotovPunk ***** válasza:
Ford Orion jó kocsi volt nagyon, főleg egy Ladához képest.
2023. márc. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"az akkori Opel Vectrák és Astrák is gyorsabbak és kényelmesebbek is voltak tőle."

Persze, de technológiában már akkor is volt jó 20-25 év különbség Egy F Astrához képest is. Az nem kevés! A klasszik 2101-est 70-től gyártották, 60-as évek végi technika. Akkoriban persze nem volt rossz, de eljárt felette az idő. A 05-ös Lada is annak az alapjaira épült, nem volt nem technikai ugrás, csak apróbb módosítgatások.

2023. márc. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 MolotovPunk ***** válasza:
Ez jogos, de azért a mai új nyugati kinézetű Ladák (Lada Granta, Vesta) még annyira sincsenek jó autók, mint pl a mostani új Skodák. Talán az új Daciak-hoz hasonló kategória, bár én az új Ladákról sem hallottam túl sok jót. Granta borzasztóan rossz konstrukció, papír kasztnija van és kényelmetlen is, és azt kb 2010-s években gyártották.
2023. márc. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 MolotovPunk ***** válasza:
Egyébként a hasonló zsiguli korú Nagy 125P Polski-nak jobb úttartatása volt a Ladánál, plusz annak a fékrendszere is jobb volt, mivel az elöl hátul tárcsafékes volt!
2023. márc. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!