Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi a biztonságos folyamato...

Koaxk Ábel kérdése:

Mennyi a biztonságos folyamatos maximális sebesség egy H sebességindexű guminál?

Figyelt kérdés

A hónapban vásárolok egy sport kocsit aminek a nyári kereke 18"-os (225/35).


Télire úgy gondoltam elég lesz a 16"-os kerék is és vettem hozzá egy garnitúra gyári alufelnit. A gyári gumiméret 16" esetén is elég speciális 195/50. Most szembesültem vele, hogy ebben a méretben nincs normális márka aminek a sebességindexe legalább V lenne.


Continental-t szeretnék venni rá, de annak csak H a sebességindexe, mennyire rizikós ilyet rátenni, ha 200km/h környékét esetleg elérem?

Tudom, hogy elméletben max 210 a csúcsa a H guminak, de nyilván az már nem ajánlott sebesség hozzá. Kérdés, hogy mennyire szabad a felsőhatárt megközelíteni. Az autó gyári végsebessége korlátozva 250km/h.



2021. aug. 18. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
10%
Mivel a maximális sebesség 130 km/h, így teljesen felesleges a kérdés 🤷‍♂️
2021. aug. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

Ezek ráhagyással vannak megadva.

Tehát egy 210-es gumi nem fog atomjaira hullani 210-nél.


#1: Németországban nincs korlátozás a pályákon, de akár zárt pályán is mehet gyorsabban 130-nál. Tehát teljesen felesleges volt a megjegyzésed.

2021. aug. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#2: Köszönöm a választ! Én is valami ilyesmiben bízom, de jó ki kérni mások tanácsát, mert ilyen téren nincs tapasztalatom.
2021. aug. 18. 20:45
 4/4 anonim ***** válasza:
73%

H kategória esetén nem fog 210-nél vagy az fölött rögtön szétszakadni a gumi viszont a gyártó nem garantálja hogy ettől magasabb sebességnél ugyanazt a teljesítményt fogja nyújtani. Tehát fennáll a baleseti kockázat.


Ha egy kocsinak 200 a vége akkor olyan gumit kell rátenni ami legalább 210-et bír.


Az olyan seggfejekkel meg nem kell foglalkozni mint az első.

2021. aug. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!