Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért esik le a Volkswagen...

Miért esik le a Volkswagen Golf 4 fordulatszám?

Figyelt kérdés

Elsőnek olyan érzés volt vezetés közben mintha rá mentem volna valamire a kerékkel menet közben.(szerintem innen kezdődött viszont ez alig észrevehető volt)

A jelenlegi probléma, hogy egyenletes gazadasnal ( vagy akár szimpla folytonos tempónál) egyszercsak leesik a fordulatszám egy pillanatra olyan érzés mintha rá lépnék a fékre aztán megy tovább az autó "gond nélkül". Egyszer fordult elő, hogy alacsonyabb sebességnél egy ilyen után lefulladt. Ami még kapcsolódó jelenség, hogy próbáltam kettesben tiltasig az autót "letesztelni" viszont 5500 ig szépen húzott, majd ezután mintha levettem volna a lábam a gázról visszakuszott 4900 ra majd ismét megindult. És ezt ugyan így megint.

Igazából tényleg véleményre vagyok kíváncsi hogy valaminek volt e már hasonló.

Már egyeztettem a szerelővel, viszont elég sok lehetőség felhozodott. Pl gyujtotrafo, légtömegmérőt, labmdaszonda. Abban reménykedem, hogy valami szaki ezek alapján nagyjából be tudja lőni, és tudok kalkulni H megéri e nekem már vele foglalkozni.



2023. jan. 13. 22:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi az hogy megéri-e neked foglalkozni vele.

HA nem értesz hozzá akkor a szakember megcsinálja, vagy hagyd úgy.

2023. jan. 14. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 krwkco ***** válasza:

"Abban reménykedem, hogy valami szaki ezek alapján nagyjából be tudja lőni,..."

Vagy a gyujtás marad ki egy-két ütemre, vagy a benzin/levegő keverékkel van a baj. Egy jó szakember, próbauton nagy valószínűséggel meg tudja különböztetni a kétféle megtorpanást.

Általában a gyujtás kicsit hirtelenebb, a benzinhiány lágyabb.

De azt is ki lehet próbálni, hogy 4-esben hagyod alapjáratig lassulni az autót és utána folytonos 1/2-3/4 gázt adsz. Ha kelletlenül, de rángatás nélkül gyorsul, akkor valószínűleg nem gyujtáshiba.

2023. jan. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nyilván nem én fogom megcsinálni, viszont jó lenne tudni H mekkora tétel a javítás mivel kis értékű autó, még a végén annyiért sem tudom eladni amennyit most rakoltok.

Második kommentelő: nagyon köszönöm a válaszod pont ilyen embert vártam a kérdésemre. Most próbáltam, igaz nem teljesen alapjáratig, de hagytam lassulni a kocsit, 20 km/h-ig gazadasnal olyan kimaradást nem észleltem mint menet közben. Olyan 50-60 nal mentem és akkor volt olyan érzésem mintha a fékre lépnek a fordulatszám alapjáratig leugrott aztán hirtelen vissza.

2023. jan. 14. 12:07
 4/4 krwkco ***** válasza:

"a fordulatszám alapjáratig leugrott aztán hirtelen vissza."

De gondolom az autó nem lassult le ennek megfelelően. Ez elektronikai hiba lesz. Más jele nincs? Hibajelzés a műszerfalon?

Lehet, hogy a főtengelyfordulatszenzor kontakthibás. Akkor a kompjuter nem tudhatja a fordulatszámot és a dugattyúk helyzetét sem. Vagyis nem ad sem gyujtást, sem injektormeghajtást.

A hibatárolóban ennek lehet nyoma.

2023. jan. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!