Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyobb hosszbordás szíjat...

Nagyobb hosszbordás szíjat lehet beszerelni(nem találok olyan méretűt)?

Figyelt kérdés
Egy 96 os F astrába szeretnék szíjat csarélni, valamint feszítőgörgőt ami már meg is van, viszont nekem 1445 mm hosszú a bordásszíjjam. Ilyet viszont nem találtam egyik alkatrészkereskedőnél sem. X14XE a motorkód, és csak 1530/1795/894 mm.es hosszba találtam. Nekem nincs szervóm, viszont van klímakompresszorom. Gondolom szíjhossz az a kerületére érvényes amit megadnak.

#hosszabb hosszbordás szíj csere
2023. jan. 15. 15:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
CSak nem gondolod hogy 8-9 centivel hosszabb szíj jó rá?
2023. jan. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
NEM! Nem arra gondoltam. Találtam más motorkódhoz való ugyan olyan 6pk-s szíjat ami 1460 mm hosszú. 14 SE motorkódhoz való. 15 mm-el lesz hosszabb mint a jelenlegi méret.
2023. jan. 15. 15:58
 3/12 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%
Hát szerintem nem lesz jó. A legegyszerűbb lenne az Opelt megkérdezni, hogy mi a gyári cikkszáma a te szíjadnak, esetleg mennyibe kerülne, ha még gyártják (alvázszám alapján ők ki tudják keresni), és a cikkszámot beírva a Bárdi/Unix keresőbe már el lehet kezdeni kutakodni valamerre.
2023. jan. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Most találtam méret alapján SKF VKMV 6PK1445

Csak ez Ford Fiestába való. De lehet, hogy az lesz hogy alvázszám alapján fogom keresni.

2023. jan. 15. 16:28
 5/12 A kérdező kommentje:
Megadtam az alvásszámot/motorszámot/rendszámot. Ugyan azokat dobta ki a bardi amiket nézegettem. 1725/895 mm :D.
2023. jan. 15. 17:03
 6/12 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

Mondom hogy az Opel epc katalógusából kéne a cikkszámot kikeresni. Hívd fel a legközelebbi Opel szervizt, segíteni fognak.

Egyébként számold meg az Astrában hányhosszborda van és milyen széles a jelenlegi szíj. Lehet jó bele az is ami a Fiestába van.

2023. jan. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
6 borda és 21,36 mm a szélessége (tolómérő), de ezek az értékek mindegyiknél ugyan olyanok. Egyedül a hossz nem stimmel. Gondoltam arra, hogy ez régen szervos opel volt és kivették belőle a szervót, vagy szervo nélküli volt de raktak bele klímát utólag és ezért kell hosszabb szíj.
2023. jan. 15. 17:22
 8/12 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
Figyu, a Bárdi keresője nem az eredeti epc-re támaszkodik. Nem biztos, hogy valós adatot dob fel minden esetben. Sőt! Nálunk is régebbi autóknál az epc nem tudja pontosan, hogy mekkora szíj kell az autóba, csak azt, hogy ha szervós, akkor ekkorát, ha klímás, akkor ekkorát. Egyébként én is gyanúsnak találom, hogy klíma van az autóban, de szervó nem... ennek járj utána esetleg.
2023. jan. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kiváncsiságból utánanéztem, és csak a fiesta szíját találtam ami 6PK1446.

Szerintem ebből nem csináltak klímást, szervó nélkül.

Valószínűleg utólagosan lett beépítve, ezért nem stimmel rá egyik opel szíj sem.

2023. febr. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen, már utána jártam. utólag lett beszerelve a klíma. Azért nem jó sem a szíj, sem pedig a vezetőgörgő.
2023. febr. 15. 20:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!