Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2002-es Skoda Octavia üzemanya...

2002-es Skoda Octavia üzemanyagtartály? Kattanás után tankolás?

Figyelt kérdés

Adott egy (fedélzeti computer nélküli) 2002-es 1.4 16V Skoda Octavia aminek gyári adatok szerint 55 literes az üzemanyagtartálya. A kézikönyv szerint amikor felvillan az üzemanyagszint-jelző a műszerfalon akkor KÖRÜLBELÜL 7 liter van a tankban. Elméletileg tankolásnál amikor kattan a pisztoly, akkor lesz tele a tartály..

A minap voltam tankolni rögtön amint felvillant az üzemanyagszint-jelző. Ha a kézikönyv szerinti körülbelüli értéket kivonjuk az üzemanyagtartály térfogatából akkor 48 litert kapunk, tehát körülbelül 48 litert kellene tudjak kattanásig beletankolni az autóba. Gyakorlatban 43,5 liter után kattant a pisztoly.. olvastam sok helyen, hogy kattanás után még pár liter beletölthető az autókba, viszont - tudomásom szerint - a gyárilag megadott üzemanyagtartály befogadóképessége határánál kellene a pisztolynak kattannia, és azon túl lehetséges beletölteni azt a plusz néhány litert.

De a fenti számolásból kiindulva, a teljes kapacitásig 4,5 liter hiányzik, a körülbelüli érték miatt legyen 3,5-4 liter. Tudom, hogy kattanás utáni többlettankolás káros az autónak, a kérdésem az az lenne, hogy ez a 3,5-4 liter kattanás utáni tankolás reális lehet? Tehát gyakorlatban az 55 literes tartály tankolásánál a pisztoly már 51-51,5 liter töltöttségnél kattan? Ha műszakilag ez így van rendjén, akkor a pisztolyokban az érzékelők így vannak megtervezve hogy direkt ne legyenek a határig töltve az autók, vagy B opció zavar van az erőben és hibás a pisztolyban az érzékelő, vagy C opció az autóban nem pontos az úszó (vagy a kézikönyv szerinti 7 liter nem reális), és 7 helyett kb 10 liter van a tartályban amikor felvillan a visszajelző?

Vagy valamit nem jól értelmezek?

Mikor van tényleges teletankolva az autó?

Világosítsatok fel légyszi!

U.I: ha hülyeségeket írtam/kérdeztem ne szedjétek le a fejemet, laikusként teszem fel ezt a pár kérdést.



2023. jan. 15. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Az agyadra ne menjen már ez a hülye kattogás.

Így működik a pisztoly, semmi féle állítás se elektronika , se érzékelő nincs benne.

[link]

2023. jan. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

Van, hogy felhabzik az üzemanyag és előbb lekattan a pisztoly.


"kattanás utáni többlettankolás káros az autónak"


Milyen szempontból káros ez az autóra/motorra nézve?


"7 helyett kb 10 liter van a tartályban amikor felvillan a visszajelző?"


Őszintén, nem tökmindegy, hogy mennyi van a tankban? :D

Ez egy 21 éves autó. Már lehet az úszó sem tökéletes, te is kihangsúlyoztad az elején, hogy akkor villan fel a visszajelző, ha KB. 7 liter van a tankban. De ez nem szentírás!

És nem leszólni akarom az öreg autókat, nekem is egy 22 éves B Vectrám van, de életembe nem jutott volna eszembe azon morfondírozni, hogy most éppen 32,6 liter vagy 33,1 liter üzemanyag van-e a tankban.

A fogyasztás kiszámolásához nincsen szükséged arra, hogy tudd mennyi üzemanyag van az autóban. Csak a megtett km-t és az elfogyasztott üzemanyagmennyiséget kell figyelembe venni. Ez utóbbi lehet pontatlan, hiszen lehet az egyik kútnál előbb lekattan a pisztoly, a másik többet enged beletenni. De a fogyasztást is nagyságrendek alapján mérjük, tökmindegy, hogy egy autó 7,1 liter helyett 7,3-at eszik, de a 8,1 liter már feltűnően nagy eltérés a korábbi 7,1-hez képest.

Én nem venném ennyire komolyan ezt a témát a helyedben. Egyébként kattanás után jellemzően még tudsz tankolni úgy is, hogy meg sem mozdítod a pisztolyt. De ha kicsit kijjebb húzod, akkor egész biztosan fogsz tudni tankolni és azt is látod nagyjából, hogy mennyi van a tankban.

Csak aztán túl ne tankold, mert a benzinkútról kifordulva ki fog folyni a drága nedü! :D

2023. jan. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, valamit nem jól értelmezel:

Kattanni nem biztos hogy a tank szájánál fog, vagy előbb vagy később. Ahány autó annyi féle. Aztán ugye a szintjelző sem biztos hogy pontos, így kérdés hogy mennyi volt még a tankban.

2023. jan. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
A 20 év körüli VW-konszern autóiban közel sem pontos a mutató.
2023. jan. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Mikor van tényleges teletankolva az autó?"

Amikor a benzint látod a töltőnyílásnál. Na akkor ténylegesen tele van :)

2023. jan. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :D


2-es: olvastam, hogy csurig töltés után ha nem utazunk azonnal pár 100 km-t, akkor a hőtágulás miatt károsodhat az üzemanyag rendszer. Hogy ebből mennyi igaz nem tudom, van ismerősöm aki évtizedek óta csurig tankol és semmi baja az autónak.

2023. jan. 15. 18:21
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 A tank sem fémből van már, hőtágulásnál tud annyit tágulni amennyit kell.
2023. jan. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezek nem preciziós műszerek és a katalógusadat sem szentírás. Teljesen felesleges pár literen "kattogni" :).
2023. jan. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!