Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Legális a tuning Magyarországon?

Legális a tuning Magyarországon?

Figyelt kérdés

A napokban egyre többet agyaltam azon, hogy egy projektautóba belevágok. A kinézett célpontok az ilyen 1980-1995 között gyártott autók, amelyek a legvégén olvashatóak lesznek majd*.


Először is az érdekelne engem, hogy Magyarországon meddig lehet elmenni a tuningolással? (értem itt ez alatt, hogy pl motor cserélhető/átalakítható-e erősebbre és stbstb) Költségeket nézve mennyire vészes egy ilyenbe belevágni?

Igazából a külsőn annyira nagy változásokat nem hajtanék végre, max egy új festés (ha igényli), jobb felnik, gumik, minimális ablak sötétítés. A java változás a beltérben és magában a kocsi teljesítményében lenne. Nem egy 250-el száguldó fenevadot akarok építeni, hanem inkább egy olyat, amivel, ha megyek a városba, akkor utánanéznek, a vezetése pedig egy élmény. A beltérben a kényelem fokozás és a műszerfal modernesítése az első célok. Persze mindez rengeteg elvárás egy idős autóba és rengeteg pénzt is jelent, a kérdés az, hogy egyáltalán megéri e belevágni és legális keretek között összehozható-e?


*A kinézett autók pedig a következők. Hátsókerekesek közül a Ladákat és a Skodákat néztem, azon belül a a típus különösebben nem izgat, maga a forma fogott meg. Elsőkerekesek közül a Golf 1, esetleg 2-es széria és a Lada Samara, amit úgy gondolok, hogy jól nézhet ki, megfelelő ráfordítással. Ami fontos számomra, hogy legalább 4 ajtós legyen, mert nem szeretem az olyan autókat, ahova hátra úgy kell bemászni.



#Magyarország #tuning #legális tuning
2023. jan. 17. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Az a gyanúm hogy megint valami tizenéves képzeleg. :)
2023. jan. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
92%
Nézz meg egy-két becsületesnepper videót, aztán döntsd el, hogy van-e idegzeted az NKH szívatásaihoz.
2023. jan. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Haver, a gyárinál egy mérettel nagyobb felni már gyakorlatilag illegális, mégis mit szeretnél te erősebb motorral?
2023. jan. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Megnéznének az biztos, csak nem azok akiket szeretnéd, hogy megnézzenek és nem azért.
2023. jan. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem jó ha állandóan megnéznek hidd el.
2023. jan. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#1 Persze, hogy egy tizenéves képzeleg, másnak ideje sincs ilyesmire.


Kérdező: Simsont még csak-csak építhetsz MÉH telepről guberált alkatrészekből, ha értesz hozzá, aztán lehet próbálgatni, melyik szomszéd faluig megbízható a cucc, autót ne tuningolj. Ezt már csak azért is mondom, mert itt kérdezed, és ezt nem bántásból mondom. Lada tuningosoknak például van rengeteg fóruma-csoportja az interneten, ha nem célzottan keresel, hanem itt kérdezel, jogosan feltételezzük, hogy álmodozó tini vagy. És a tuningladák sem közúton mennek, hanem forgalomtól elzárt területen, földutas részeken, alkalmi ralliversenyeken. Tudom, mert van egy ismerősöm, akinek a Lada a mindene, meg van egy másik, aki 14 évesen Simsont és kézikönyvet kapott, hamarabb szedte szét és rakta össze, minthogy ráült volna, 17 évesen pedig sajátot épített innen-onnan szerzett alkatrészekből. Most már persze járműmérnök. :)


De amire te gondolsz, az a sufnituning, az már 40 éve sem volt annyira leokézható dolog, csak nagy a romantikája, manapság pedig őrültség pénzt áldozni ilyenre.

2023. jan. 18. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A tizenéves stimmel, de már annak is a végén járok, idén leszek 19. A kérdést azért itt tettem fel, mert sok keresgélés után se találtam semmit se neten, hogy milyen menetei vannak ennek az egésznek, hogyan működik és megér-e rengeteg időt beleölni, hogy legálisan használható lehessen a végeredmény. Tehát teljesen amatőr vagyok a témába és csak egy szimpla kérdés volt. Szóval lehet itt oltogatni és hasonló, tényleg nem konyítok semmit se a témához, de mint minden ez is tanulható dolog és az ember úgy tanul, ha kérdez vagy tapasztal. 1-2 videó van róla neten, de azok nem válaszolták meg minden kérdésem, épp azért itt próbálkoztam.


Egyébként köszönöm az eddigi válaszokat, elgondolkoztatóak.

2023. jan. 18. 09:17
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 Kérdés, mit értesz legális alatt. Ugye a saját elkerített magánterületeden akármit csinálhatsz. Közúton olyan járművel közlekedhetsz, ami azonos állapotában átment műszakin. Korlátozott költségvetésű sufnituningos autó ezt valószínűleg nem fogja teljesíteni. El lehet vele lavírozni, ahogy 180 köbcentis robogók is járnak rendszám nélkül smkp-ként, de amint van egy baleseted, egyből nem lesz jó a biztosítás és a körmödre néznek. Sufnituningos autókat rallikon, forgalomtól elzárt területeket, vidéken a gát oldalában használnak, na meg persze kaszkadőrök. Nem oltogatni akartalak, bocs, ha úgy hangzott. Én nem vágnék bele, ha neked ez szenvedélyed, akkor vágj bele, de ne azon az autón, amit amúgy a mindennapokban használsz, legyen a hobbi tényleg csak hobbi.
2023. jan. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Amit te akarsz az a restomod. Nálunk nem működik. Meg kell csináltatni az USA-ban, esetleg Németországban és utána behozni a kocsit.

Egyébként sok minden megoldható, csak pénz, idő és kitartás függvénye. Lehet motort cserélni, típusazonosra könnyebb. Lehet felnit, gumit váltani. Ha váltóméret akkor ok, ha nem, akkor bonyolódik a dolog. A gond, hogy mindenről számla, típusbizonyítvány, stb stb kell, attól függően éppen miről van szó.

Konkrét típus és konkrét módosítás ismeretében lehet egyenként végigzongorázni

2023. jan. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!