Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi baja lehet az autónak?

Mi baja lehet az autónak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Adott egy 2002-es A160-as Mercédes. A múlt héten hoztam el a szervizből, ugyanis még Decemberben Bécsbe menet felgyulladt az akkumulátor hibajelzés, onnantól kezdve az autó kezdett meghalni, először a szervó, aztán az ablakok, ha leállítottam nem indult már újra, lámpa. Tréllerrel vitettem haza. A szervizben generátor felújításon esett át, görgősor/feszítő és ékszíj lett cserélve.


Viszont a napokban ahogy járok vele dolgozni, figyelmes lettem arra, hogy a rádió ki-be kapcsolgat. Először 1 nap csak egyszer, aztán 20-30 percenként. Ma reggel viszont full kikapcsolt, csak akkor kapcsolt be újra amikor megálltam az autóval.


Nagyon félek, hogy ismét generátor hibás az autó, és ez egy típus hiba lehet, ami nem javítható, vagy annyi pénzt már nem ér, hogy bele öljek.


Maga az autó szépen indul, nem áll le, nem ad furcsa hangot, nem kelepel az ékszíj.


Szerintetek mi lehet a probléma?

Ennyi problémával szerintem nem vennének komolyan ha visszavinném az autót a szervizbe.

Akinek van vagy volt ilyen típusú, évjáratú autója neki mi a tapasztalata vele?


Köszönöm előre is a segítséget!



#autó #generátor #A160 Mercédes #2002 A160 Mercédes
2023. jan. 18. 08:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem is volt problémám felújított generátorral. Kicserélték, utána minden jó volt.
2023. jan. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%
Jobb ha megszabadulsz ettől mert sose lesz vége a javitásnak.
2023. jan. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%

A kérdésben benne a válaszod. "A160-as mercédes"..



épp ez a baja. :D

2023. jan. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1 éve van nálam az autó, eddig sose volt semmi baj vele.


Első válaszoló, cseréltessek generátort?


Második válaszoló, le cserélném, de nem tudok más autót venni jelenleg és akkor meg vagyok lőve a kijárással dolgozni. Ki vannak az idegeim, hogy mi legyen. 22 vagyok, egyedül élek a szüleim 400kmre.Bérelni autót drága a mindennapokra, amíg nincs másik. Viszont kérdéses mennyi pénzt kell még bele fektetni, hogy jó legyen? vagy már nem is lesz, mert itt már az utolsókat rúgja.... Ma nem világított egyszer sem, nem tudom mitől lehet ez. Köszönöm a válaszokat

2023. jan. 18. 12:32
 5/8 anonim ***** válasza:
Amikor megvettél egy minden sarkon lekotló betegágyat, akkor nem gondoltál arra hogy egyedül leszel erre 22 évesen?
2023. jan. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az autó teljesen jó állapotban került hozzám, műszakilag kifogásolhatatlan volt, bele látni én se tudok, de más se. Egy diagnosztikai kiolvasásra várok aztán eldől mi lesz vele.

Csak maga a szituáció frusztráló, de gondolom aki autót vesz és bármi baja van kicsit azért dühíti, legyen az egy 10-20 éves vagy éppen akkor gördült le a szalagról. Köszönöm a segítséget

2023. jan. 18. 14:34
 7/8 anonim ***** válasza:
bocs de áá merciből olyan nincs hogy "teljesen jó állapot" az már gyárilag is egy betegágy..
2023. jan. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 krwkco ***** válasza:

"...cseréltessek generátort?"

Vegyél egy multimétert. Kb. 5000 Ft. Azzal nyomon tudod követni, hogy van-e töltés illetve hogy áll az akkumulátor töltöttsége. Emellett vehetsz egy szivargyujtóba dugható feszültségmérőt is. Az kényelmes, állandó felügyeletet biztosít.

Ha a generátorral van a baj, lehet bontottat venni. Az többnyire gyári, nem "kitudjahogy" felújított.

2023. jan. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!