Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autó eszi az olajat, több...

Az autó eszi az olajat, több féle olajjal lett próbálva, 10w40, 5w40, 5w50-el is, bár utóbbival valamivel kevesebbet, 5w30 esetleg megoldhatja a problémát?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogyha le van kokszosodva a dugattyú stb. ezáltal nehezen jár a motor egyes alkatrészei, és az 5w30 felold minden koszt meg ilyesmi, magyarul kitakarítja a motort és utána szebben, könnyebben fog járni és ezáltal megszűnhet az olajfogyasztás, igaz ez?

Persze az sem kizárt, hogy kopott a motor és azért eszi az olajat. :)



2023. jan. 20. 17:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz.

Mindig a gyártó által előirt olajat kell használni.

2023. jan. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2023. jan. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
Nem a dugattyú szok lekokszosodni, hanem a gyűrük kokszosodnak bele a helyükre, és nem tömítenek. Ezzel meg nem tudsz mit csinálni, és nincs az a csodaszer ami onnan kioldaná a ráégett olajat, ilyenkor bontani kell a blokkot, és motorgenerál. Meg lehet nem is ott folyik be az égéstérbe, hanem akár a szelepszászimeringek mellett. Meg szokták nyomatni sűritett levegővel a hengereket, és akkor kiderül merre és mennyit van kopva a motor.
2023. jan. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
35%
Én meg azt hallottam, hogy a föld lapos. Mégsem hittem el.
2023. jan. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Mindig az előírt viszkozítást kell belerakni, különben egyre rosszabb lesz az olajfogyasztás és a motor állapota. Vannak ilyen motortisztító adalékok, olajcsere előtt beleöntöd a motorba, járatod 15 percet, aztán leengeded, új olaj(lehet olcsó, ha nagyon gyakran akarod cserélni, de feleljen meg az előírásoknak). És lehet sokkal gyakrabban cserélni az olajat, egyre jobban ki fog tisztulni. 5000 km/ fél évre ha lecsökkented a periódust és használsz ilyen motoröblítőt és valóban csak a dugattyúgyűrűkkel van a gond, akkor akár meg is javulhat. De ezt megelőzni jó a gyakori olajcserével.
2023. jan. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
93%
Ha turbós, lehet hogy már a végét járja a feltöltő, de olajfogyasztá esetén nem a viszkozitást kell variálni, hanem a probléma forrását javítani.
2023. jan. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!