Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Műszaki vizsga után "komoly...

Műszaki vizsga után "komoly hiba" kategóriával 2 hónapon belül újra el kell vinni műszakira az autót. Ebben a 2 hónapban használható az autó?

Figyelt kérdés

Január elején vittem műszaki vizsgára az autót. A műszakin alapvetően 3 kategória lehet a kimenetel:kisebb hiba, komoly hiba, veszélyes hiba.

Kisebb hibánál átmegy a műszakin, esetleg figyelmeztetnek a kisebb hibákra. Veszélyes hibánál azonnal bevonják a forgalmit.

Komoly hiba esetén a vizsgát 2 hónapon belül meg kell ismételni, az én esetem a komoly hibába soroltak, ennek megfelelően kaptam is időpontot februárra, viszont a hibát időközben kijavíttattam. A januári műszakin kaptam egy igazolást a következő vizsga időpontjáról, és azt mondta a vizsgáztató, hogy ezzel a papírral belföldön használhatom addig az autót. Viszont rengeteg kutakodás után sem találtam az interneten erről semmit. Tényleg nyugodtan használhatom a következő vizsgáig az autót?



2023. jan. 23. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:

A forgalmi meddig jó, mert addig mehetsz az autóval.

Nincs beírva semmi.

2023. jan. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem írták bele? Ha a rendszámot nem szedték le és a forgalmit nem vették el akkor addig lehet használni amíg érvényes a jelenlegi műszaki.
2023. jan. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A forgalmiban 2023 január 16. van, ezért vittem el műszakira január elején, ez alapján ha ezt nézzük, akkor nem használhatnám. De ezt a vizsgáztató is tudta/látta hogy ez az érvényesség, mégis azt mondta hogy használhatom a következő időpontig, ezért nem értem a dolgot.
2023. jan. 23. 15:07
 4/4 anonim ***** válasza:
JSZP-ben mi van írva? Meddig érvényes?
2023. jan. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!