Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehetséges csökkenés a használ...

Lehetséges csökkenés a használt autó piacon vagy csak stagnálás vagy majd emelkedés lehet?

Figyelt kérdés
Azt hallottam,hogy a használt autó piac kicsit megállt minden túl drága és kevesebb a vevő.

2023. jan. 23. 19:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Barátom azt mondja hogy nem tud annyi jó kocsit behozni mint amire igény lenne, szerinte még drágulni fognak a használtautók.
2023. jan. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon is van kereslet, főleg hogy jelenleg még kevesebben engedhetnek meg maguknak új autót, ráadásul sok új autóra jelenleg durva időket kell várni, szinte már MERKUR van megint ha kell egy új autó amit te konfigurálsz magadnak. Egyre többen vesznek inkább 2-3 éves szép állapotú autókat új autó helyett, mert az van azonnal, és mert van annyival olcsóbb az újnál hogy már belefér a keretbe.


A régi autóknál, az ilyen 1-2 millió közötti ársávban lehet valamennyi visszaesés, mert itt eddig sem a pénzes rétegek kerestek autót, ők pedig jelenleg nagy általánosságban nem autóvételre vannak berendezkedve, hanem túlélésre.

2023. jan. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Szomorú mert lassan egy sok éves autót is újkori árán lehet vásárolni.
2023. jan. 23. 19:56
 4/15 A kérdező kommentje:
Én 3600000Ft ig néztem autókat de olyan 2016-os évjárat ami ennyiből kijön bár ha nissan micrát akarnék akkor még 2018-as is lehetne.Én inkább azt mondom szomorú ami most folyik sok éves autók túlárazva.
2023. jan. 23. 19:58
 5/15 anonim ***** válasza:
94%

4: nincs túlárazva, az az ára, amit a piac megad érte


Ha az új autóra fél-1 évet kellene várni, használt meg azonnal van, akkor nem csoda, hogy a használt ára felmegy.

2023. jan. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

5/


Én is vártam anno 2013-ban 2 hónapot az új autóra nem volt semmi gondom addig ott volt a régi.

2023. jan. 23. 20:26
 7/15 anonim ***** válasza:
94%
Igen, de az csak 2 hónap vol. De ha most(január) veszel új autót egyedi rendelésre akkor jó ha jövöre megérkezik. És akkor ki kell fizetned az áremelkedést.
2023. jan. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

7/


Fél évet írtál nem egy évet

2023. jan. 23. 20:37
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Majd jövőre megmondom
2023. jan. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

“Azt hallottam,hogy a használt autó piac kicsit megállt minden túl drága és kevesebb a vevő.”


Hát pedig ugyan úgy veszi a sok eszetlen azokat az autókat, amelyek 2 éve 30-40%-al olcsóbbak voltak, viszont most a kínálat jóval kevesebb. Innentől kezdve árcsökkenésre ne nagyon számíts, hisz minek? Úgyis megveszik drágán is.

2023. jan. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!