Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az új autókban a vezetést...

Az új autókban a vezetést támogató rendszerek mennyire hisztisek?

Figyelt kérdés
utaztam most egy 5 éves autóval de már abban agyf***t kaptam, hisztizett mindenen a kocsi, a táblák miatt, a fagyveszély miatt, sávelhagyás, holttérfigyelő minden kínja volt, sípolt össze vissza, közben valami valami EBA is kikapcsolt magától akkor meg azért sípolt fél órán keresztül. Parkolást segítő is verte magát. Egyébként egyik német prémium márka volt. A vége a csattanó volt, mikor lezárta a tulaj az autót dudált egyet, mintha direkt csinálná. Mikor meg el akart indulni akkor a HSA hisztizett és alig tudtunk elindulni. Parkolást segítő is verte magát.
2023. jan. 24. 17:45
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Pl. sávelhagyásra figyelmeztető rendszer. alsó rendű utakon végig csipogott!
2023. jan. 24. 17:47
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Ennyire. Ebből sok kikapcsolható, de alapvetően a biztonságot szolgálják.
2023. jan. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
46%
A sávelhagyás asszisztenst például ki lehet kapcsolni. Sőt, egy távolabbi ismerősöm vett egy új Mercit. Külföldön ahol jobbak az utak, bele is nyúl a kormányba a kocsi ha akadálynak akarnál hajtani.
2023. jan. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%
Ez nem hiszti, csupán figyelmeztetés. De a sok balga sofőr ezek ellenére is balesetet okoz.
2023. jan. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%
Nincs mindenkinek szüksége ezek a dolgokra. Nekem sincs. Egyszerűen olyan autót kell választani amibe nincsenek még ezek a cuccok.
2023. jan. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
41%
Van akin nem lehet segíteni.
2023. jan. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
45%

A kérdező az a típus, aki bedugja a kamu biztonsági öv csatlakozót, mert neki senki ne mondja meg, hogy a biztonsági öv biztonságos, Ő hallotta egy haverja apjának a kollégája azért élte túl a balesetet, mert nem volt bekötve és kirepült az ablakon a biztonságos puha fűre.

Igazi nagybetűs PROLI.

2023. jan. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
57%

Én ilyen kocsiban amit csak lehet kikapcsolok amiről pedig tudom hogy soha nem fog kelleni azt géppel kilőjjük.

Egyébként ezért vezetek egy 14 éves autót ami ugyan karbantartást igényel mostanra mégis cserébe teszi a dolgát.

2023. jan. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%
Racionális választás 8as!
2023. jan. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom... az én autóm is jövő hónapban lesz 5 éves. Nem prémium. Amiket felsorolsz, az nálam így működik:

- Tábalfelismerő: az utolsó táblát, amit látott, megjeleníti a kijelzőn. Nem nevezném hisztizésnek. Engem nem zavar. Ha zavarna, menüből kikapcsolható.

- Fagyveszély: 3 fok alatt kiír egy figyelmeztető üzenetet, hogy csúszós lehet az út. Ez nem annyira új találmány, a 2005-ös autóm is pont ugyanígy tette. Nyugtázom, többet sosem zargat vele amíg újra nem indítom a motort. Megszoktam hogy ilyen.

- Sávelhagyás: Na ez az ami engem is zavar. Nálam nem sípol, semmilyen hangja nincs de ha csak egy kicsit megközelítem a felfestést, nem pont a sáv közepén megyek, egyből elkezdi rángatni a kezemből a kormányt. Nem vagyok az az elbambulós, meg indexelni elfelejtő típus. Van dedikált gombja a váltó mellett. Kikapcsolom és amíg vissza nem kapcsolom kikapcsolva marad. Tehát kikapcsolva már nem zavar.

- Holttérfigyelő: Nálam ennek sincs egyáltalán hangja. A tükörben felvillan egy led, ha érzékel valamit az autó mellett, ennyi. Az enyém egy viszonylag olcsó autó, nem működik benne tökéletesen. Néha ad fals jelzést. Főleg ha esőben a kerék veri fel a vízfüggönyt, arra is bejelez. Elfogadom, hogy ez ilyen. Nem örülök neki, de nem is idegeskedek miatta.

- EBA: fogalmam sincs, hogy ez micsoda...

- Parkolást segítő: Na itt több dolog van. 1. radar: alapvetően jól működik, de nagyon zavaró, hogy folyamatosan aktív elöl-hátul. Ha piros lámpánál állva elsétál egy gyalogos a kocsi mögött, eszeveszetten elkezd visítani. Ez engem is zavar. Már csak azért is, mert a 2005-ös autómon csak hátul volt gyárilag radar, ami csak hátramenetbe tette váltónál volt aktív, különben nem. Nekem az jobban tetszett, logikusabb volt működése. 2. Kamera: szerintem teljesen jól működik. Egyáltalán nem zavart még. 3. Önparkoló mód: Ez gombnyomásra aktiválható, különben végig inaktív. Kicsit lassan talál helyet és olyan lassan áll be, hogy közben megöregszem. Amíg újdonság volt, új volt az autóm, talán háromszor eljátszottam vele. Aztán elmúlt az újdonság varázsa, beálltam mindig magam. Sokkal gyorsabb.

- Dudálás lezárásnál: a menüben beállítható. Alapértelmezésként csak az indexek villannak fel a központi zár működtetésekor. Nekem ez így megfelel, nem hiányzik hozzá a dudálás. Csodálkoznék rajta, ha abban a prémium kocsiban ezt ne lehetne kikapcsolni.

- HSA: az nálam teljesen automatikus, nincs vele gond. Elinduláskor az elektronikus kézifék kéri hogy nyomjam le a fékpedált és csak akkor old ki. Szerintem ez is csak megszokás kérdése, különösebben nem zavar.

2023. jan. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!