Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Toyota yaris 2015-től van e...

Toyota yaris 2015-től van e valami gyerekbetegsége az 1.33 Dual VVT-i (99 Hp) motornak?

Figyelt kérdés
Amit találtam róla van aki azt mondta,hogy nagyon pörgetni kell vagy volt,hogy azt mondták csipegetheti az olajat,de hogy ezen kivül is esetleg van e valami még súlyosabb vagy bosszantóbb?

2023. jan. 25. 21:55
1 2 3
 1/30 MGéza ***** válasza:
Csipegeti az olajat, az nem betegség. Szinte az összes japán motorra jellemző. Ha ez szerinted baj, akkor ne vegyél japánt.
2023. jan. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Inkább 1.4 d4d nagyon durva az a motor. 5 literrel jártam vele 360 ezret raktam bele generátor adta meg magát és a stabpálcák ez idő alatt.
2023. jan. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Valamit magyaráztak ,hogy ezen az éghajlaton nem 5w30-at vagy mit kell beletenni hanem valami 0w20 olajat mert megelőzhető vele az olaj evés is.De ez az olaj fogyasztás mennyire jelentős pl mondjuk 10000km-re kivetítve?
2023. jan. 25. 22:21
 4/30 A kérdező kommentje:

2/


Ez a dízel motorja ami 90 lovas? Volt egy eladó aránylag jó áron aránylag jó kilométerrel de ma néztem azt sajnos eladták.A legtöbben meg 200000km felett van tudom bírnia kell de azért kevesebb kilométerrel szeretném venni.

2023. jan. 25. 22:23
 5/30 anonim ***** válasza:
Ezek elmennek 6-700 ezret simán. Nekem életem legjobb autója volt. Benzinesben is komolyak amúgy annyira finom műszer a blokk hogy azért csipegeti. Futóműve kicsit kényes ezekre a bunker utakra.
2023. jan. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

5/


De akkor a csipegetés nem jelentős?Vagy kell után tölteni?Engem kicsit most hülyének néznek sokan,hogy nagy autó után/helytt ilyet szeretnék.De tegnap ültem benne és nagyon megtetszett,csak a használt árakkal nem vagyok kibékülve.

2023. jan. 25. 22:42
 7/30 anonim ***** válasza:
71%
Nekem most prius 3 10 ezrenként 1 liter olajat kér. Ezek a kisautók most nagyon mennek a piacon az olcsó fenntartás miatt.
2023. jan. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Brutál olajfogyasztásra képes! Konstrukcióhibás a lehúzógyűrű.


[link]

2023. jan. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

90 lóerőtől mi lehetne bosszantóbb?

Igénytelen japán vacak! Minden kattog zörög benne! Nem is biztonságos nem is kényelmes , instabil. De legalább olcsó!

Ne haragudjal de te tényleg hülye vagy! Nagy autód volt és most be ülsz ebbe a kis szrba? Mi tetszik benne? Komolyan nem értem!


Nem vagyok nemet autó parti, nekem Infinitym volt, vágom h ez is japán de a lexusok, infinityk fényévekkel jobbak , tudnak a japánok is de ezt a tudást nem a toyotá a tettek bele! A yarisbol meg minden kimaradt!


Most Mercedesem van, megint mondom nem vagyok nemet autó parti de nekem a kényelem a fontos meg s biztonság meg a jó vezethetőség. Aki meg nagy autóhoz van szokva n maradjon annál nem kell a toyotaval bohockodni!

2023. jan. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

8/


De ha jól értelmezem rendes olajcserével ez kivédhető lett volna nem?


Én ezeket találtam pl


A Toyota 1.33 Dual VVT-i motorja általában megbízható motor, viszont mint minden motor esetében, itt is előfordulhatnak hibák. Néhány lehetséges hiba, ami előfordulhat ezzel a motortípussal, az alábbiak lehetnek:


Olajszivárgás: az olajszivárgás a gyakori probléma lehet ezzel a motortípussal, mivel az olajszivárgás a motorban előfordulhat.


Vízpumpa hiba: a vízpumpa hiba előfordulhat ezzel a motortípussal, és ha ez megtörténik, a motor hőmérséklete emelkedhet.


Szénrudak: a szénrudak eltömődhetnek, és ez a motor teljesítményét is befolyásolhatja


Alternátor hiba: az alternátor hiba előfordulhat, és ha ez megtörténik, akkor a motort nehéz lehet indítani.


Ezek a hibák általában rendszeres karbantartással és időben történő javítással megelőzhetők.



A Toyota 1.33 Dual VVT-i motorja általában megbízható és alacsony üzemeltetési költségekkel rendelkezik. Az egyik leggyakoribb hiba a fékrendszer, különösen a féktárcsák és a fékbetétek cseréje. Emellett néhány autó tulajdonosa panaszkodott a vezérlés szivattyújára vonatkozó hibákra, valamint az olaj szivárgására is. Azonban ezek a hibák általában ritkák, és a rendszeres karbantartás segíthet megelőzni őket. Az olajfogyasztás általában normális, de mindig javasolt a rendszeres ellenőrzés, hogy megbizonyosodjunk arról, hogy az autó megfelelően van-e karbantartva.

2023. jan. 26. 00:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!