Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt autó, kb. egymillió...

Használt autó, kb. egymillió forintért. Ezek közül melyik típust ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Nagyjából a preferenciám annyi, hogy szívó benzines, közepes méretű autó legyen, melynek viszonylag fenntartható is maradjon a szervizelése. Nyilván, ebben az árfekvésben nem is várok csodát, nagyjából valamivel egymillió alatti vételárral, meg még néhány százezres ráköltéssel kalkulálok, bármilyen érdemi használat előtt. Azzal is tisztában vagyok, hogy ilyen régi autóknál többet számít az állapot, mint a márka, de mégis kíváncsi vagyok, hogy ezek közül melyik fajtát érdemes venni. Eddig ezekre gondoltam:

1.) Opel Astra G és Classic II: Legelső körben erre esne a voksom, sok is van belőle, népszerű tömegautó, alkatrész utánpótlással sem lenne gond. Viszont sokan mondják, hogy az Ecotec motorok szeretik enni az olajat, bár egyesek szerint az újabb láncos szériák nem, de hát, fene tudja.

2.) Renault Megane II: A G Astránál modernebbnek tűnik, valaki szerint fölösleges félni a francia autóktól, mások szerint viszont az ember haja kihullik a sok elektronikai problémától.

3.) Nissan Almera (N16): Japán, és azt mondják, ezek kevésbé hajlamosak a rohadásra a Mazdákkal, Hondákkal ellentétben.

4.) Peugeot 406: Ez már főleg nem egy mai széria, a kínálat is igen gyér, ahogy néztem. Viszont cserébe olyan, mint egy hajó, tágas, a maga korában komoly autónak is számított, és azt mondják, hogy ez a széria még viszonylag jól is sikerült a későbbi Peugeot-kal ellentétben.

Ezek közül melyikeket ajánlanátok, melyiknek milyen gyakori típushibája van? Vagy esetleg más márka is szóba jöhetne?



2023. jan. 25. 22:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
44%
+1 a Ford Focus II 1.6 benzin javára. Örök darab.
2023. jan. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
28%
Csak az astra, a többit a vasba való.
2023. jan. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
69%
Ebben az árkategóriában, azt vedd ami kevésbé rohad, a karosszéria munkához képest egy komolyabb beavatkozás a motorban is filléres tétel. A kevésbé rohadás miatt inkább az Opel, vagy a franciák jobbak lehetnek hosszú távon.
2023. jan. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
65%
13as ez igaz! Viszont motorikus szempontból viszont az almera van előnyben.
2023. jan. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Mitől van előnyben az almera?
2023. jan. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
65%

Természetesen vannak előnyei és hátrányai is, de a megbízgatósággal nincs gondja.


[link]

2023. jan. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ja értem, van 1 cikk és ez alapján. Oké.
2023. jan. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
35 éves Mercedes Benz 124W van nekem, két literes szívódízel, halálosan kényelmes, 7 litert fogyaszt és még elmegyek vele 700,000 Km.-t ha vigyázok rá. 900 ért vettem.
ápr. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!