Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a hiba?

Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés

Ma vettem észre, hogy a hűtőfolyadék teljesen eltűnt a tartályból. Utoljára kb. 1 hónapja néztem, amikor az ablakmosót is újratöltöttem. Akkor még megfelelő mennyiség volt.

Először szivárgásra gondoltam, de sehol sem láttam nyomát ennek. Aztán hengerfejre gyanakodtam, azonban a kipufogó nem füstöl fehéren, a gáz "normális" színű. A jármű nem jelzett volna, hogy túlmelegedne a motor, a hőmérséklet megfelelő volt. (Utóbbi lehet a hidegebb idő miatt.)

Mitől tűnhetett el ennyi idő alatt a hűtőfolyadék a tartályból?



2023. jan. 27. 18:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Megette vagy kijött.
2023. jan. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%
El van törve valahol a cső.
2023. jan. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
28%
Hát azért nem havonta kellene ránézni egy motorra.
2023. jan. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül füstöl fehéren, ha átégett a tömítés.

Viszont ha már van egy apró luk, azon is nagyon eszi a vizet a motor.

Ha benzines, tekerd ki a gyertyákat, azokon látni, melyik hengernél jut be a víz.

2023. jan. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
30%
Én úgy tudom úgy lehet megnézni, hogy megeszi-e a vizet, hogy leszeded a radiátor kupakját, beindítod és ha buborékozik ott a víz, akkor eszi, ha nem, akkor valahol elfolyik.
2023. jan. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Levettem a kupakot és járattam a motort. Nem buborékolt. Tegnap feltöltöttem és a folyadék szintjét jelöltem. Ott sincs változás.
2023. jan. 28. 09:05
 7/12 anonim ***** válasza:
Lehet érdemes lenne leírni milyen autóról beszélünk.....
2023. jan. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
2010-es Mitsubishi Lancer Hatchback. 4 éve van nálam, eddig nem tapasztaltam ilyen hibát. A 15000 km-es előírt szerviz is tartva van, ennek megfelelően a kopó alkatrészeket cserélik és kérem mindig, hogy nézzék át.
2023. jan. 29. 09:35
 9/12 anonim ***** válasza:

A motorolaj betöltő belülről ha habos trutyis,akkor sajnos hengerfejes.

Nézted?

2023. jan. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Néztem az olajat is. Szép színe van, nem láttam trutyit.
2023. jan. 29. 20:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!