Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akik szinte semennyire nem...

Akik szinte semennyire nem ért az autókhoz(pl olajszintet sem tud ellenőrizni) azok hogyan tartják karban az autóikat?

Figyelt kérdés
Persze úgy értem, nem is érdekli. Néha átnézni egy hozzá értő ismerős? Vagy bizonyos időközönként átnézetik egy szerelővel?

2023. jan. 28. 09:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
91%
Én tipikusan ilyen ember vagyok, eddig a legnagyobb “szerelés”, amit magamnak eszközöltem a kocsin, egy ablaktörlő lapát cseréje volt, azt is egy YouTube videó alapján csináltam. Nem értek hozzá, és különösebben nem is érdekel. Évente elviszem szerelőhöz, olajat cserél, átnézi, ha van valami, szól és megcsinálja.
2023. jan. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
82%

Már bocsánat de ez tök buta kérdés volt.... 🙂


Ugyanúgy tartják karban mint aki nem ért a fűnyíróhoz, kerékpárhoz, számítógéphez stb...


Ha valami gebasz van elviszi egy szakihoz.

Csak autónál annyi a kivétel, hogy a műszaki miatt idő előtt kiderül(het) a gond.


Amúgy ezért is jó egy öreg verda ha az ember ért hozzá és otthon szereli magának... Fillérekből fenntartható.

2023. jan. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
62%

"Az ilyenek miatt találták ki a kötelező műszaki ellenőrzést."


Mondjuk nem csak az ilyenek miatt, hanem az önjelölt szerelők miatt is akik azt hiszik mindent is meg tudnak csinálni... :D


Hozzátenném az emberek többségénél nem a "nem tudja" a probléma, hanem sokkal inkább a "nem érdekli".

2023. jan. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
88%

Amúgy én mindig azt mondom, az ember "üresen" születik, tudás nélkül és minden amit tud az valamilyen tanulási folyamat eredménye.


Magam sem tudtam semmit a kocsikról amíg nekem nem lett. A legtöbb tudást menet közben szedtem össze.


Sok mindent nem is kell/lehet tudni egy autó használatához. Tudod cserélni a fogyó eszközöket, ablaktörlő, ablakmosó. Meg tudod nézni a guminyomást, meg az olajat aztán ennyi. Esetleg a kiégett izzókat könnyű még kicserélni, de az is típus függő.


Nyilván csóró magyar ember mindent is megold magának, aztán látszik is az átlag autó életkorán meg műszaki állapotán... :D

2023. jan. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
18%

#13

"Az ilyenek miatt találták ki a kötelező műszaki ellenőrzést."

Láttál már egyszer is műszaki vizsgán (szerintem erre gondoltál kötelező műszaki ellenőrzésként), hogy olajszintet néztek?

Tévedésben vagy.. Őket az nem érdekli.

2023. jan. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
86%

14: mapanság azért már ezerszer könnyebb mint mondjuk ezelőtt 20-30 éve.


Itt az internet, mindenkinek van már vagy okostelója, pc-je, laptopja, tapletje: felmegy a youtube-ra: bepötyögi az autó típusát, alkatrész nevét (angolul) és hogy repair vagy change és már ott is a videó amiből lehet tanulni.

Vagy van egy rakás facebookos csoport ahol lehet segítséget kérni.

Én is bent vagyok öreg mercis csoportban és kérdeztem már mert nem voltam biztos a dologban és nem akartam tönkretenni. Kérdezni nem szégyen.


Régen meg lehetett elővenni a könyveket aztán vagy tudtam értelmezni a leírtakat vagy nem :D

Vagy keresni egy ismerőst aki ért hozzá valamennyire és magyarázza már el vagy segítsen.


Mindenki nulla tudással születik, aztán ha érdekli az autószerelés akkor majd belejön, megtanulja :)

Én is mindent magamnak tanultam, mindent magamnak csináltam és eddig csak egy dolog fogott ki rajtam: a manuális váltó.

Szétszedni szét tudtam.... az összerakással voltak gondok :DDDD

Ezen kívül minden ment: Rövidebb lenne felsorolni azt, hogy mit nem csináltam az autón mint sem azt, hogy mit igen.

És ha az ember rendesen megtanulja és rendesen áll hozzá, normálisan megcsinálja akkor nem lesz gond az autóval.


Legutóbb műszakin is beállítok a 30+ éves autóval 30+ évesen, hogy nem kérem az előzetes átvizsgálást, annyival is kevesebbet fizetek.

Kérdezik, hogy biztos? Mert ha bukó akkor ki kell fizetni a viszgadíjat. Tuti jó minden? Fékek? Felfüggesztés?


Mondom a fékrendszert tavaly csináltam, új fékcsövek mindenhol, új dugattyúk, új fékpofák, hátós multilink felfüggesztésben is kicseréltem a lengőkarokat....


Csak néztek: Tuti nem kérem? Tuti jók lesznek?

- Majd most kiderül... és csak nevettem egyet :D


Aztán vegül semmibe nem tudtak belekötni: 1 hiba volt, hogy a bal első kerékcsapágy lötyögött.... azt is előtte cseréltem fél éve, akkor tökéletes volt...

mondták, hogy igen, egy idő után meg kell nézni nem-e kell utánahúzni (+1 amit tanultam).


Nagyon elkanayrodtunk az eredeti kérdéstől :)

Szóval igen, lehet otthon is szerelni jól vagy gányul.

Vagy marad az autószerelő, ez a 3 opció van...

Vagy esetleg a negyedik, hogy megy ameddig le nem rohad valahol aztán bontó vagy otthagyjuk az út szélén :D

2023. jan. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
84%
Annyit tudnak azért, hogy mikor kell cserélni az olajat, akkor elviszik és rábízzák a hozzáértőre. Ha közben jön valami, mondjuk hibakód, vagy rendellenes működés, akkor hívják a szerelőt, vagy a trailert
2023. jan. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Aki azért foglalkozik vele csak nem ért hozzá vagy lehetősége nincs rá az max elviszi néha szervizbe hogy lessenek rá, aki meg egyáltalán nem foglalkozik vele az is elviszi szervízbe, persze amikor már valami gond lett.
2023. jan. 29. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!