Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2003-as Ford Mondeo-nal...

2003-as Ford Mondeo-nal kivillant az olajnyomas viaszajelzo,miért?

Figyelt kérdés

A fő kérdés nem teljesen fedi a valóságot,vagyis nem ez a tényleges kérdés.


2003-as,1.8 benzin,CGBA ford mondeo. Elkezdett nyikorogni az ekszij,egyre hangosabban,lehetett hallani,hogy mindjárt szakad. Néztem már hova álljak félre,ekkore kivillant a toltottseg jelző,majd felvillant az olajnyomas lámpa és egyből elment a szervo is. Olaj van,motornak a megszokott szép hangja volt,mikor felrealltam (kb 2 másodpercet ment az olajnyomas lámpával,pont félre tudtam allni). Kérdésem az,hogy lehetséges,hogy a szervo olajnyomasa is a műszerfal olajnyomas visszajelzojere van kötve? Mert a motornak nem volt baka,viszont amint kivillatn az olajnyomas,egyből elment a szervo. Amúgy ekszij nem szakadt,viszont a feszítő görgőnek már hangja volt, gondolom nem is feszített eléggé,valamint q szelepfedelbol szivárgó olaj sajnis csopogott is a szijra, gondolom csúszott a görgőkon így az egyik vezetogorgonek felmaszott a peremére.


2023. jan. 30. 19:21
 1/4 anonim ***** válasza:

nagy katyvasz van az autótecnikai ismereteid között


Az "ékszij" amit leírtál hajtja a generátort,klimát(ha van) esetlega vízpumpát is(azt sokszor a vezérlés hajtáslánca hajtja) szervószivattyút(ha van)


A motorolaj szivattyú a modern autokban elektromotor hajtja nem mechanikailag van meghajtva


Ha a járó motornál felvillan az olajlámpás(piros) akkor az azt jelenti hogy nincs megfelelő olaj nyomás, ha az olajszint jó akkor valami baj van(lehet nagyon nagy)

Amugy olyan troll kérdésnek tünik ez, vagy csak nagyon autoanalfabéta vagy:) katyvasz az egész kérdésed ugy ahogy van

2023. jan. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem vagyok analfabéta,azért mert nem tudsz értelmezni egy hulla egyszerű kérdést. A szervo szivattyúnak ha van olajnyomas,vagy szint jelzője,akkor az lehetséges-e,hogy a olajnyomas visszajelzore van kötve. Ennyi volt a kérdés. Magamtól nem gondolnék erre,de mivel a motor szépen járt, olaj van és az enyhe folyosón kívül (ami eddig is volt) más nem utal más a meghibasodasra ezért gondoltam,hogy a szervot jelezte vissza a lámpa. Tudom mit hajt az ekszij, tudom hogy működik, nem vagyok idióta...


De kossz a semmit,válaszolni nem tudtál.

2023. jan. 30. 21:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Már kapott az autó motorgenerált?
2023. jan. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Gyuruzve volt,de már vagy 6 éve, 60 ezret ment azóta.
2023. jan. 30. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!