Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elképzelhető, hogy elektromos...

Elképzelhető, hogy elektromos autók helyett a nukleáris autók terjednek el idővel? Egy mini erőmű hajtaná a kocsikat. 0 gáz kibocsátás. Ritka utántöltés. Az erőmű egy ólom köpenyben biztonságban lenne az autó középpontjában.

Figyelt kérdés
2023. jan. 31. 20:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
78%
#10 keress tá az RTG kifejezésre.
2023. jan. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
93%
#11: Megtettem. A hétköznapi gyakorlatban a termoelektromos jelenséget hőmérséklet mérésére használják, annyira hatékony. A leghatékonyabb, amit találtam, kb. 5W/kg-ra képes. Még egy elektromos autó akksijának töltéséhez is több tonnás egységet kéne használni, tehát nem lehet megoldani, hogy mozgó járműbe telepítsük.
2023. jan. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
32%

#12

Aha, és akkor azt a párszáz világítótornyot az északi tengernél hogy látták el árammal? :)

2023. jan. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
95%

[link]


Amúgy járműbe inkább a sérülékenység miatt nem lenne javasolt. amúgy oroszok próbálkoztak nukleáris meghajtású repülőkkel is. :)

2023. jan. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
93%

Idézek a linkelt cikkedből: "A beépítésre került RTG-k villamos teljesítménye 10–120 watt között volt". Ez kb. az autó világítására elég.

A cikkben képen látható, kb. 1 m3 térfogatú Beta M RTG 10W leadására képes, ami egy autónak kb. a helyzetjelzőjét tudja kiszolgálni energiával.

Ahogy írtam, a leghatékonyabb RTG kb. 5W/kg-ra képes, ez a NASA által használt GPHS-RTG (biztos olcsó), 300W-ot tud egy 55,9 kg-os készülék. Egy Babetta meghajtására 4 db nem lenne elegendő. Mozgó járműbe esélytelen, mert kisebb energiát ad, mint ami az öntömegének mozgatásához kell.

2023. jan. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
93%
Hmm.. igazad van, tényleg, átsiklottam felette.
2023. jan. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
50%

#13 azt hiszed okos vagy.

Vagy tengeralatti kábellel, vagy dízelgenerátorokkal. Csak az oroszok próbálkoztak nukleáris hasadással fűtőtt Peltier-elemekkel, de nem bizonyult tartós megoldásnak (ellopódtak...)

2023. jan. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mintha az 50-es években pont ilyesmiben gondolkodtak volna az amcsik, aztán hamar el is vetették. Mármint a nukleáris autókat.
2023. febr. 1. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!