Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Fiesta 1.4 TDCI jó lehet...

Ford Fiesta 1.4 TDCI jó lehet első autónak?

Figyelt kérdés

Mennyire megbízható? 2004-es évjárat körülieket nézegettem, olyan 500-700 ezer között mennek ahogy nézem, viszont elég magas km-el, közel 300 ezerrel a legtöbb.


Alapból skoda fábiákat szemeltem ki, de sajnos nem kapni csak 1.2-es és 1.4-eseket..


Milyen alternatívák jöhetnek még szóba szerintetek?

Mik a tipik első autónak tökéletes, megbízható, nem sokat fogyasztó autók még?



2023. febr. 1. 21:25
 1/7 A kérdező kommentje:
Skoda után lemaradt hogy csak benzineseket kapni*
2023. febr. 1. 21:25
 2/7 anonim ***** válasza:
Corsa, Polo esetleg, ha valami hasonló méretűt akarsz.
2023. febr. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Tehát a corsa-k is megbízhatóak?


Igazából a méret nem számít, alapból jobban kedvelem a nagyobb autókat, de úgy vagyok vele, hogy első autónak megtanulni vele jól vezetni mindegy milyen, csak legyen megbízható és ne olyan drága a javítás ha tönkremenne rajta valami.

2023. febr. 1. 22:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Jó lehet a ford tdci ha nem sokat használod városban
2023. febr. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon megvagyok vele elégedve, 2006-os 1.4TDCi Fiestát vettem első autónak 2020-ban.

Azt érdemes eldöntened, hogy indokolt-e dízelt venned. Kecsegtető a kisebb fogyasztás /most talán még jobban mint valaha/ viszont ha csak városban 5-10km-re használod, akkor nem termel akkora megtakarítást, hogy abból biztonsággal fedezni tudd a javítását. Én 600-ért vettem egy jól felszerelt, nem korrodált példányt 168e km-el, most 220e van benne. Tömítéscseréken illetve állapotmegőrzés céljából elvégzett alvázvédelmen na meg az összes folyadék és kenőanyag cseréjén kívül semmi váratlanra nem kellett költenem. A generátort kellett felújittatnom, meg a jó magyar utak miatt futóműalkatrészeket cseréltem. Egyébként filléres a fenntartása, soha rosszabbat.

2023. febr. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5 Köszi a választ :)


Akkor elég jól jártál, mert most a 2004-es évjaratúak 300 ezer km-el mennek 600 ezer körül 😅


Igazából szerintem olyan havi 1-2 alkalommal valószínűleg utaznék vele egy 200 km-re lévő városba, meg nyáron is szívesen mennék vele hosszabb utakra nyaralás céljából, mondjuk ilyen balcsi kiruccanásokra.


Nem csak városban szeretném használni az autót (eleve városon kívül lakom), azért is vetettem el a kis 1.2-es meg 1.4-es benzines fábiákat, mert ahogy olvasom elég sokat esznek.. :/

1.6-os dízelt fábiákból pedig csak egyetlen egyet láttam hírdetve az országban eddig 😅

De a ford fiesta eleve szebb szerintem sokkal.

2023. febr. 2. 08:42
 7/7 anonim válasza:
Nekem egy 2.0 sima szívóbenzines Galaxym van, és országúton, ésszel, nem száguldozva 7L alatt/körül tartható a fogyasztása. Városban persze több. Cserébe ez megbízhatóbb, szervízelése olcsóbb, meg nem is nagyon sz@rik be. Tdci-nél, meg jó lesz elejétől kezdve szervízelésre félrerakni.
2023. márc. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!