Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A jelenlegi modern dízel...

A jelenlegi modern dízel autók se használhatóak kizárólag rövid távú városi közlekedésre?

Figyelt kérdés
2023. febr. 3. 21:46
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
64%
Sajnos már nem.
2023. febr. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
74%

Akármit lehet de nem érdemes,max akkor ha néha megjáratod hoszabb távon.Mondjuk benzineseken is rajta van a világ összes szűrője,közvetlen befecskendezés,turbó stb szóval azokat se kell félteni,akármi elromolhat ott is

Városba hibrid/elektromos ajánlott ha ki tudod fizetni.

2023. febr. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Havi 400-500 km-t használnám csak, viszont a dízelt tudnám olcsóbban beszerezni
2023. febr. 3. 22:02
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Akkor egy jó kettes golf.
2023. febr. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Új autóra gondolok
2023. febr. 3. 22:06
 6/24 anonim ***** válasza:
0%
Új autóval előbb vagy utóbb szívni fogsz.
2023. febr. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
40%

Nem.


A dízel nem erre való, utazóautók.


Én egyébként városban már alapból megkérdőjelezem bármilyen autó használatát. Írom mindezt úgy, hogy egyébként egy dízelem van.


Én rövid távra sosem használom, ha el kell menni boltba, akkor inkább teszek egy 20 kilométeres kört, de ez az indítom-leállítom üzem nem pálya a dízelnek (egyébként a benzinesnek sem tesz jó, mielőtt bárki azt hinné, hogy annak amúgy nem árt). Én rááldozom azt az 500 forintot üzemanyagba amennyit ezalatt a táv alatt megeszik.


De ahogy írtam is, én már csak akkor ülök autóba ha városon kívül közlekedem. Totál felesleges az autó. Én megyeszékhelyen élek, reggel dugó, délután dugó, gyalog 30 perc alatt konkrétan minden számomra fontos helyre elérek, biciklivel meg jóval feleződik ez az idő.


Persze, járok havonta 1-2 alkalommal bevásárolni, de akkor is mint említettem, megjáratom az autót. Ha pedig tehetem, akkor mellőzöm az autót városon belül.


Most megyek vissza dolgozni majd Ausztriába, ott szintén így fogom használni az autót. Teljesen felesleges 3 kilométerekre autót használni. Nyilván itt nem arról beszélünk hogy te egy szobafestő vagy aki hurcolássza a létráját és megy a melóba. De én ebben az esetben sem vennék dízelt, pont az indítom-leállítom üzem miatt. Egyen 2 literrel többet, de ahogy említettem, a dízelre sokkal károsabb ez az üzem mint a benzinesre.

2023. febr. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

#7


Bocsánat, én nem akarok se hidegben, se melegben, se esőben, se hóban sétálgatni ahova menni akarok.


Sose értettem az ilyen véleményt.. minek használsz autót akkor? Nincs pár kilométeren belül bevásárlási lehetőség?

2023. febr. 3. 22:26
 9/24 anonim ***** válasza:
28%

A részecskeszűrő miatt nem alkalmas ilyen célra. Tudom, a benzinesben is van már, de az máshogy működik.

Amúgy a 7-es véleményét osztom, városban többnyire felesleges autóba ülni. Én ilyen célra vennék valami használt, kicsi szívó benzinest.

2023. febr. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
55%

8


Tipikusan az vagy, akire kár volt karaktert használni.


Használd a dízelt rövidtávon, és örülj. Ezt a választ vártad?


Nesze, akkor megkaptad.

2023. febr. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!