Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a teendő ha nem lehet...

Mi a teendő ha nem lehet leállítani a gépet, de nem is használható jelenlegi állapotában?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Tegnap még ment a gép. Este kikapcsolásnál kiírta hogy van valami Windows frissítés (Win8). Gondoltam menjen, mire végez leáll, mint eddig mindig. Aztán most reggel hallom hogy még mindig megy. Monitoron "no signal", billentyűzet nem világít. Gépet próbálom kikapcsolni a gombbal, semmi. Próbálom a reset gombot, semmi. Lekapcsoltam a hosszabbítót, akkor leállt. De amint visszanyomtam, a gép megint ment. Nem felállt újra, csak úgy felpörgött és ment. Se kép, se hang. Kilőttem megint és szétszedtem egy gyors belenézésre, de nem találtam látható hibát. Visszarakásnál megint ugyanaz. Így aztán nem tudok vele semmit kezdeni. Ötletem sincs mi okozhat ilyen problémát.


Előre is köszi, ha valakinek van valami ötlete.


2017. ápr. 26. 11:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Mozgasd meg jól a kábeleket.

Én így látatlanban alaplap, vagy videokártya hibára gyanakszom, de tesztelni kell

2017. ápr. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 levis56 ***** válasza:
A vírusírtód valamikor fogott valamit amit törölt vagy karanténba tett a win32 fájlokból,(esetleg most is vírusos) ha innen valami hiányzik akkor a gép nem fog normálisan működni. Vagy újratelepíted vagy megpróbálod csökkentett módban visszaállítani egy korábbi időpontra és nem erőlteted a frissítést,ugyanis a hiányzó win fájl törölve lett. Ettől még lehet,hogy működni fog de ki tudja mennyi win fájlt törölt a gép akkor viszont egyéb funkciók is sérülhettek.
2017. ápr. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
bios reset. Ha utána sem ad képet, akkor hardverhiba.
2017. ápr. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 CspCsj ***** válasza:

A kikapcsológombot 4-5 másodpercig nyomva kell tartani az azonnali lekapcsoláshoz. Ha csak megnyomod, akkor a rendszer leállítási folyamata indul, ami most nem működik.


Húzd le a merevlemez kábelét.

Ha így látsz szöveget a monitoron, akkor szerintem a frissítés okoz(ott) rendszerindítási hibát, vagyis csak a Windows indulásával van gond.

Elvileg két reset után automatikusan indul a helyreállítási folyamat.

2017. ápr. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Egész szabadnapom ráment. Kicseréltem mindent ami volt tartalék (videókártya, winyók, processor, memória, táp), de sehogy sem akart jó lenni. Végül vettem egy új alaplapot (az volt a legrégebbi alkatrész és már úgyis ráfért az update) és egy hozzá való tápot. Azzal jó lett. Windows-al nem látok problémát (amúgy csak Win7 nem Win8), winyókat érzékeli, minden jónak tűnik. *lekopog*


Sajna nem lett biztos a két alkatrész közül melyik volt a probléma okozója, de majd még kisakkozom valamikor. Most már össze tudok elvileg rakni egy másik gépet a sok régi anyagból. De az meg tuti működni fog és akkor megint nem fogok tudni semmit. Ahogy felénk szokás. :D

2017. ápr. 27. 18:54
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja, és amúgy köszi a válaszokat. A benti IT-s is így látatlanban csak vakarta a fejét. Azt mondta talán táp vagy winyó.
2017. ápr. 27. 18:56
 7/7 anonim ***** válasza:
mondtam hogy alaplap :D
2017. ápr. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!