Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehet, hogy így van...

Hogy lehet, hogy így van felfestve a kerékpáros jelzés?

Figyelt kérdés

Egyirányú útról van szó, a kerékpáros útvonaljelzés fordítva van felfestve.


Nem vagyok kreszes, bicajos vagyok, még bem sokat közlekedtem, de nyilván egy kerékpáros semmiképp sem mehetne forgalommal szemben.


[link]



2023. febr. 4. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyirányú utcában lehetséges szemből jövő kerékpáros forgalom, ha azt engedélyezik, és táblával, útburkolati jellel jelzik is.

Arról lehet vitázni, hogy ez mennyire lehet veszélyes, de létezik viszonylag sok ilyen utca... és olyan is, amikor a kerékpáros ott is szembe hajt a forgalommal, ahol tilos (mert hallotta, hogy kerékpárral szabad egyirányú utcában a forgalommal szembe tekerni)

2023. febr. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Még annyi, hogy e-rollerekre is ugyanez vonatkozik ebben az esetben?
2023. febr. 4. 10:24
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az e-rollerek kategóriába sorolása egyenlőre még szabályozatlan, készül a jogszabály, de amíg az nem lép hatályba, az e-roller nem kerékpár

(a jogszabály hatályba lépése után meg teljesítménytől függően kerékpár, segédmotoros kerékpár, vagy motorkerékpárnak minősül)

2023. febr. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon szépen köszi. Maradok a járdánál ennél az útszakasznál, természetesen óvatosan.
2023. febr. 4. 11:00
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a vicc, hogy a járda sem szabályos jelenleg.

Ha szigorúan vesszük, akkor jó sok olyan dolog van, ami jog szerint nem vehetne részt a forgalomban sem járdán, sem kerékpárúton, sem úttesten, sehol. A szabályozás el van maradva.

2023. febr. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Itt van az utca eleje és vége:


[link]

[link]


Szerintem nem kell ahhoz "kreszesnek" lenni, hogy egyértelmű legyen a jelzés - bár megjegyzem halkan, ha "bicajos" vagy, az életed múlhat azon, hogy ismered-e a kreszt.

2023. febr. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Több ilyen is van, én naponta haladok át egy ilyen (rövid) utcán bringával. Másik irányból egyirányú, de kinn van a "kivéve kerékpár" jelzés. Mondjuk a vicc az, hogy ennek az utcának a folytatása meg fordítva egyirányú, és ott nincs kivétel a kerékpárra, szóval, visszafelé vagy kerülök több utcát, vagy a járdán megyek. :(
2023. febr. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!