Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kerékpárosok mellett miért...

A kerékpárosok mellett miért nem lehet kellő oldaltávot tartani?

Figyelt kérdés
Ez felelőtlenség. Nyilván amikor megvan a baj és kártérítést kell fizetni, akkor bújik az okozó. Nem lenne egyszerűbb elkerülni az ilyen eseteket?
2022. okt. 24. 19:58
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem sietnek, meg cikinek érzik, hogy egy "senkiházi" (irónia) kerékpáros miatt lassítsanak. Főleg, akik szerint a kerékpáros amúgy is "szabálytalan", mert nem a járdán megy. (Gyk.: kerékpározni főszabály szerint az úttesten kell.)
2022. okt. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
92%

És mi a kérdés?

Mellesleg én megfelelő oldaltávolságot tartok.

2022. okt. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
71%

És a kerékpáros miért nem tart kellő oldaltávolságot az autóstól amikor pl. egy piros lámpánál ő szűken elgurul a sor mellett? Aztán ha letöri véletlenül a visszapillantót még csak fizetni se fog, mert eltűnik mint szürke szamár a ködben és még csak be se lehet őket azonosítani mint pl. egy autót rendszám alapján.

A kerékpáros miért nem vesz fel láthatósági mellényt/használ lámpát ha olyanok a látási viszonyok? Akkor talán nem az utolsó pillanatban venném észre és rántanám el a kormányt, hogy ne gázoljam halálra a szerencsétlent.

2022. okt. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
40%

"A kerékpáros miért nem tart kellő oldaltávolságot az autóstól?"

Mert erre ritkán van hely a piroson álló kocsisor és a mellettük lévő parkolósáv vagy járdaszegély mellett. Ez miért probléma? Ha egy autó utazósebességgel lecentiz egy biciklist azzal megölheti, ha a biciklis az álló autósort "lecentizi" azzal legfeljebb az egódnak árt, amiért neki nem kell dugóban ülnie.

A láthatósági mellényről és lámpákról annyit, hogy életemben 2x gázoltak el, mindkét esetben elől-hátul villogott a 30lumenes stroboszkóp-szettem és mindkétszer stoptáblás kereszteződésen hajtott át a vétkes sofőr, szóval megkockáztatnám hogy nem velünk van a hiba.

2022. okt. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
#3 : Tegyük fel, hogy tényleg nincs rajta láthatósági mellény és még világítást sem kapcsol lakott területen belül. Ilyen esetben elütöd? A gyalogosokat is elütöd? A kormány rángatástól hányszor hajtottál árokba? Szabadlábon töltött kármentes éveket kívánok!
2022. okt. 24. 20:23
 6/39 anonim ***** válasza:
72%
Amikor vezetni tanultam 30 centi oldaltáv volt megadva, mennyit akarsz még?
2022. okt. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
81%
Én segédmotorral is rendszeresen tapasztalom ezt, még dupla sáv esetén is, hogy max a felezővonalig húzódik az autós, de volt, hogy addig se.
2022. okt. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
96%

Tegyük fel, hogy tényleg nincs rajta láthatósági mellény és még világítást sem kapcsol lakott területen belül. Ilyen esetben elütöd?


Sajnos, ha nem veszem észre akkor igen. Elütöm. De ebben az esetben ha nem én vagyok ott, hanem más akkor az is elütötte volna. Sok ilyen baleset van ahol biciklist gázolnak pusztán azért mert nem vették őt észre VAGY túl későn. De az említett esetben szerencsére még tudtam jól cselekedni, hogy ne legyen baj.

A kormányt meg evidens, hogy nem az árok fele fordítom, hanem a másik sáv felé. Lassít az ember, elfordítja a kormányt és kész. Megy tovább, közben anyázik, hogy a francért nem világítja ki magát a bicajos, mi a fenének az út közepén teker az a szerencsétlen, a francért nem javítják meg azt a k*rva közvilágítást stb., stb. de legalább nem ütött el senki senkit/semmit.

De nem magyarázom tovább, mert a fejedben most biztos én vagyok az agresszív autós aki minden áron el akarja ütni a bicikliseket és a gyalogosokat is.


A láthatósági mellényről és lámpákról annyit, hogy életemben 2x gázoltak el, mindkét esetben elől-hátul villogott a 30lumenes stroboszkóp-szettem és mindkétszer stoptáblás kereszteződésen hajtott át a vétkes sofőr, szóval megkockáztatnám hogy nem velünk van a hiba.


Nem CSAK bennetek kerékpárosokban van a hiba, hanem az autósokban is. Én se vagyok tökéletes, ami tőlem telik megteszem ,hogy ne legyen baleset. És ezt várom el a kerékpárosoktól is. Sajnos hiába. TE mint kerékpáros ezek szerint a barom autóssal találkoztál többet. ÉN mint autós a barom kerékpárossal találkozok többet. Nekem tényleg törték már le nem is egyszer a tükrömet azzal, hogy csak előrébb akart gurulni a sorban és azt hitte, hogy elfér. De még egy elnézést sem kaptam. Szóval ha én tudok megfelelő oldaltávolságot tartani a kedves két keréken közlekedőktől, akkor elvárnám, hogy ezt ők is megtegyék. Ha szűk a hely az előremenetelhez akkor ne menjen előre.


Én teljesen nyitott vagyok arra, hogy egy jobb közlekedési kultúra jelenjen meg az országban, de amíg az autós vs kerékpáros vitában csak az a autós lehet a rossz és akit szankcionálni és ellehetetleníteni lehet, addig itt nemhogy a közlekedési kultúra nem lesz jobb, de az egymás melletti életet is csak a marakodás fogja kitenni. Az meg senkinek sem jó. Mint ahogy ezek a provokatív kérdések sem a megoldáshoz fognak vezetni, hanem a veszekedéshez.

2022. okt. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
41%

"A kerékpárosok mellett miért nem lehet kellő oldaltávot tartani?"

Azért, mert ebből talán megérti, hogy ott van az a szájbarakott kerékpárút az úttest mellett, szebb az aszfalt rajta mint az autóúton, nincsenek gyalogok, nem kell az autókat kerülgetni (nem mellesleg kötelező lenne azt használnia) - és mégis inkább az autók között teker harminccal, feltartva autóst, buszt, mindenkit, majd mikor végre sikerül megelőzni, a lámpánál megint elénk kóvályog.

Azért.

2022. okt. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
#6 : Szeritnem ez nem akarat kérdése. :) Itt lehet bővebben olvasni róla: [link] A tahóképzőt kijártad? Az olvasás nem alapfeltétele a jogosítványnak, viszont anélkül a fentit nem fogod tudni elolvasni, mert nagyon hosszú! :)
2022. okt. 24. 21:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!