Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Terepjárómon nincs gally törő...

Terepjárómon nincs gally törő +vonó horog sem. Mennyibe kerül e 2 kelléket be pecsételtetni a forgalmiba? Hol kell és mi az eljárás?

Figyelt kérdés
Tető csomagtartót úgy tudom nem kell be iratni a forgalmiba esetleg más ha tud segiteni?

2023. febr. 4. 15:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gallytörőről nem hallottam, hogy azt be kellene pecsételtetni, viszont vonóhorgot, típussepcifikust kell venned, és szakműhelyben beszereltetni, majd pedig le kell vizsgáztatni. Ilyenformán érdemes ezt műszakivizsga előtt megcsináltatni, és akkor egykalap alatt megvan.
2023. febr. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tetocsomagtartohoz nem kell semmi.


A vonohoroggal ujra kell vizsgaztatni az autot es nem lehet csak ugy felszerelni akarmilyet aztan beleiratni a forgalmiba.


A gallytoro viszont ingovanyos talaj, a szabalyozas nem egyertelmu, es altalaban inkabb tiltjak mint engedelyezik. Ha kozuton hasznalod, akkor felesleges, cserebe veszelyeztetsz vele bringast, gyalogost, ha erdore kell, oda meg papir nem kell hozza.

2023. febr. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
A gallytörő rács szabálya elég egyértelmű. 2005 májusa óta kizárólag a gyárilag rajt lévő rácsot (vagy azonos típust) lehet használni, illetve az "E" jelű műanyag díszvackokat. Utólagosan a fém rácsot nem lehet felszerelni és forgalmiba íratni.
2023. febr. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2023. febr. 4. 18:29
 5/7 anonim ***** válasza:
A papír része nem nagy költség. Soron kívül NKH műszaki, meg egy új forgalmi ára gyakorlatilag. Inkább az a költség, hogy kell a számlás, megfelelő horog és a számla a felszerelésről, na meg az elektromos csatlakozás kiépítése
2023. febr. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én rács nélkül vettem, megvettem hozzá a használt gyárit, kapott rá két kiegészítő refit is ami le van takarva műanyag burkolattal. A kutya nem szólt még érte se igazoltatáskor, se műszakin.
2023. máj. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Időközbe sikerült vásarolnom olyat amin van gally törő és 2 ködlámpa is .

A tetején 1 hosszú led munka lámpa de az nincs be kötve (gondolom ezt le kell műszakira vennem,meg kérdezem elötte majd )

2023. máj. 6. 07:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!