Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ismeretlen személy elleni...

Ismeretlen személy elleni eljárás?

Figyelt kérdés
Kaptam egy levelet hogy szabálysértés végett ismeretlen személy ellen folyik az eljárás, az esetről térfigyelő által készült felvétel amint írták, ezek szerint nem látni a felvételen a sofőrt?
2020. dec. 7. 09:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezek szerint nem, de ha látni is, nem sokat jelent.
2020. dec. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mivel közlekedés témában tetted ki, meg sofőrözöl, gondolom rendszámuk van az esetről, így kaptad meg a levelet is.

Itt teljesen felesleges azon rugózni, hogy ki látszik a felvételen és ki nem.


Ha büntetés lesz a vége, annak küldik ki, akinek rendszám/jármű a nevén van. (legyen az kocsi, motor, jégkorcsoja, ló, tökmindegy). Őket nem érdekli, hogy ki vezette meg mit vezetett, ki látható a képen, meg ki nem. Akár egy kutya is elkövethette a szabálysértést a kocsiddal, ha a kocsi a te neveden van, te neked kell kifizetned, mindegy ki ül a volánnál a felvételen. A tulajdonos felelőssége, hogy kinek adja oda a kocsit használatra. Aztán az abból fakadó büntetés kit illet és hogy rendezik egymás közt, azt majd megbeszéli a tulaj meg aki vezetett.


Szóval ha azon gondolkodsz, hogy megúszod, vagy hogy kibújsz alóla, ne reménykedj :D.


Ausztriából fotót sem küldenek. Kapsz egy levelet, hogy pl. gyorshajtottál, fizess X napon belül Y összeget.

2020. dec. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Csak leírtam a korcsolyát pontos j-vel a nagy gépelés hevében... :D.
2020. dec. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen teljesen igazad van, csak jöttek a kérdések hogy ki vezette az autót abban az időpontban és furcsáltam, azt gondoltam hogy egyből csekk jön és ennyi, de nem
2020. dec. 7. 10:27
 5/10 anonim ***** válasza:

Amúgy ja, ha valami rutin szabálysértés történt akkor nem szórakoznak ilyen kérdésekkel, megy automatikusan a csekk a pénzbüntetésre azt szevasz.

Lehet hogy valaki másnak az ügyében folyik eljárás.

2020. dec. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát de mégis kinek az ügyében!?
2020. dec. 7. 17:38
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem az összes ilyet mint "ismeretlen személy ellen" küldik ki és indítják el. Nekem is így jött Ausztriából. Utána nekem egy papírral vissza kellett igazolnom, hogy én vezettem a kocsit ott és akkor, amit állítottak. Onnantól kezdve lett nem ismeretlen személy.


Saját tulajdonodban van az autó?


Amúgy szerintem vagy tilosban parkoltál, vagy bementél egy behajtani tiloson vagy ilyesmi. Ennyi. Kár itt túlizgulni. Meg tovább gondolni, hogy ki az ismeretlen tettes. Valószínűleg te vagy :D. Ha meg nem, akkor úgyis kiderül, hiába találgatunk itt. Ülj nyugodtan, várd a csekket. Ha más jön és jobb, örülj neki.


De marha ködösen fogalmazol. Még ide sem mered leírni, hogy mit csináltál :D.


A rendszám amiről értesítettek, ismerős? Tiéd? Ott voltál akkor, azzal a kocsival amit állítanak?


Mert gondolom nem annyi állt a levélben, hogy kedves XY, tájékoztatjuk Önt, hogy szabálysértés miatt ismeretlen tettes ellen indítottunk eljárást. Valahogy eljutottak hozzád nem? Ezt írd már ide le... Hogy hogy?

Adtak egy rendszámot, ami a te neveden van? Vagy cégnéven van ami a tiéd? Vagy hogy?


Úgy látom, magadnak se mered beismerni a tényeket, csak reménykedsz, hátha nem te vagy a felvételen :D.

2020. dec. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok jogász, de az ismeretlen tettes azért szerepel a jogban, hogy ha a gyanúsítható személy vétlennek bizonyul, ne kelljen mindent előröl kezdeni. Ez így túl egyszerűsített, de tömören ez a lényeg.

Lehet pl. egy rablás, a tettes felismerhető a felvételen, de nem 100%. Megkeresik, beviszik, kihallgatják stb., stb. Nem ő volt.

Akkor az ügyet le kell zárni határozattal.

Persze van, amikor tényleg fogalmuk sincs, ki volt, valóban ismeretlen az elkövető.

2020. dec. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Majd írd már le mi lett a vége.
2020. dec. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Csak egy 50ezres csekk
2020. dec. 17. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!