Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől van az hogy sűvít a...

Riki11 kérdése:

Mitől van az hogy sűvít a szél az autó ajtajánál?

Figyelt kérdés
Mi lehet a hiba? Tegnap mivel nagy szél volt igy észre vettem két város közt hogy a vezető űlés felőli ajtónál hallottam hogy hogy süvít a szél de nagyon! Félreáltam becsuktam újra az ajtót de akkor is! Kicsit inritáló volt!
2023. febr. 5. 07:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Az ajtó tömítése el van fáradva, vagy valahol felszakadt.
2023. febr. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sajnos van olyan autó amelyiknél alapból hallani, például ha a külső tükörnél vagy az ajtókeretnél rosszul áramlik a levegő. A keret nélküli ajtóknál meg ez egy rossz tulajdonság
2023. febr. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
és mit tudnák tenni?
2023. febr. 5. 07:45
 4/8 anonim ***** válasza:
Enyém is ilyen volt, vettem rá Heko légterelőt, azóta alig süvít (nem emiatt vettem, de mint kiderült, ebben is segít).
2023. febr. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha a tömítés jó, akkor ez ilyen. Ha eddig nem tűnt fel, akkor nincs mit tenni, ritkán van ilyen nagy szél. Nem azon múlik, hogy milyen a kerete az ajtónak, hanem hogy milyen a légáramlás a kocsi körül.

Extra légterelőt vehetsz rá, ha meg tudsz barátkozni a látvánnyal, az nyilván segít, bár ilyen időben csodát az sem tud tenni

2023. febr. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5 "Nem azon múlik, hogy milyen a kerete az ajtónak, hanem hogy milyen a légáramlás a kocsi körül."

Mert ugyebár az ajtó kialakítása nem befolyásolja a légáramlást...


"Extra légterelőt vehetsz rá, ha meg tudsz barátkozni a látvánnyal"

Sok autón gyárilag kérhető és én még embert nem láttam a világon, aki szerint csúnya lenne. Szóval mi lenne, ha a véleményedet, amivel senki nem ért egyet, nem próbálnád itt ránk sózni?

2023. febr. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6: Annak hogy keretes vagy keret nélküli, kívülről, csukott állapotban vajmi kevés jelentősége van légáramlás tekintetében. Sőt... Eggyel kevesebb tömítés egyenetlenség, ha a menetirányra merőleges keresztmetszetet nézem.


Senkire sem sóztam a véleményem, nem kötelező elfogadni. Te olyan emberek között mozogsz, akinek az autó egy közlekedőedény és mindegy/Nem érdekli/nem szempont az esztétikum, vagy éppen más a véleménye, ezzel szemben én olyan emberek között, akiknek az autó ennél több, így a többség nem tartja esztétikusnak. Ennyi, nem kell kivetíteni a te ízlésedet mindenkire.


#5

2023. febr. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Természetes jelenség. Tökéletes tömítés, leszigetelés nem létezik.
2023. febr. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!