Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől ilyen magas a generátor...

Mitől ilyen magas a generátor töltőáramom? 14.5-14.6 között mér folyamatosan, okozhat ez miatt valami problémát?

Figyelt kérdés
Igazából 10 éve van nálam ez az autó, és már azóta ilyen magas (úgy hallottam 14.4 lehet a max.) úgyhogy igazából eddig baj nem volt.

2023. febr. 5. 13:33
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
inkább töltőfeszültségről lenne szó. Ez pont jó feszültségérték, mert cellánként 2,2V felett kell lenni a töltőfeszültségnek..tehát az alap 13,2 V nyugalmi helyzetben..ezt értelemszerűen nagyobb feszültséggel kell tölteni(akár 14.6-al is) a fesz.szabályzó mindent megold.
2023. febr. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
a töltőáram a töltöttségnek megfelelő, ezt szabályozza a feszültségszabályzó.
2023. febr. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2 Az áram Amper, a feszültség pedig Volt, a kettő azért nem ugyanaz :) . Lehet, hogy 14.6Volttal tölt a generátor, csak a töltésnél az áramerősség is számít. Tegnap töltöttem a motorom akkuját, egy spec modellezőakukhoz gyártott töltővel. Itt csak az áramerősséget, akku fajtáját, és ha LiPo akkut töltök, akkor a celleszámot állítom be. 1 Amperrel töltöttem, és a feszültséget a vezérlő álította be, ami felment egészen 14,7-ig, de nem melegedett, nem fortyogott az akku.

Ezzel szemben meg korábban, egy régi analóg mutatóssal töltve forró volt az akku, aminek mutatója szerint végig 3Amperrel küldte.

2023. febr. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Start/stopos autónál, AGM akkunál ez teljesen rendben van. Hagyományos ólom savas akkunál már kicsit valóban sok, de nyilván ennyitől nem fog szétrobbanni, csak kicsit jobban fogy az elektrolit az optimálisnál. Ebből annyit veszel észre, hogy mondjuk nem 8 évet fog kibírni az akkud, hanem csak 6-ot. A hagyományos izzók is kicsit előbb fognak kiégni. Tehát nem katasztrófa.

Folyamatosan ilyen magas a feszültség, vagy csak indítás után?

2023. febr. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát folyamatosan nem tudom, de 8 km után is ennyit mért a műszer.
2023. febr. 5. 19:52
 6/6 anonim ***** válasza:
56%
Ez jó érték.
2023. febr. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!