Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hamarosan leadom az autómat...

Hamarosan leadom az autómat szervízbe. A fontosabb iratokat (forgalmi, biztosítás) benne merjem hagyni vagy vegyem ki és vigyem magammal?

Figyelt kérdés
A kocsim állapotfelmérése elkészült, árajánlatot is kaptam, már csak le kell adnom, de kb 1 hét múlva tudok csak érte menni. Szeretném megelőzni a kocsim jogtalan használatát vagy esetleg a papírjaim ellopását. Mit tanácsoltok? Első szervizem, nem tudom mi a bevett gyakorlat. Segítségeteket előre is köszönöm.

2023. febr. 5. 17:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Forgalmit hagyd nyugodtan benne, többi nem kell.
2023. febr. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A firgalmit szokták kérni, hogy hagyd benne
2023. febr. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A forgalmit nekem mindig kérik és beteszik a munkalap mellé. Olyan szempontból szükség lehet rá, hogyha alvázszám alapján kellene valamit rendelni.Más iratra nincs szükségük. De sok üzemanyagot ne hagyj benne, mert ha kis cég, akkor eljárkálnak vele bevásárolni.
2023. febr. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Igen, normális helyen a forgalmi engedélyt rögtön el is kérik. Arról írják be az adatokat a munkalaphoz, illetve azon van az alvázszám, ami alapján a lehető legkényelmesebben, leggyorsabban és legpontosabban kikereshetőek a szükséges alkatrészek.


Szóval igen. Viszont, ha az állapotfelméréskor nem kérték el, akkor a megbízhatóságuk kérdőjeles.

2023. febr. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
#4 Ja és amúgy a jogtalan használatról, két dolgot jegyeznék meg: először is, már nem kell hogy az autóban legyen a forgalmi, meg biztosítási papír, szóval azzal, hogy kiveszed, azzal ezt nem fogod megakadályozni. Másodszor pedig, az elvégzett munkától függően szükség lehet próbaútra, ennek megakadályozásával a saját károdat okozod. Elméletben, hiszen ugye gyakorlatban nem tudod megakadályozni, ahogy azt már az imént leírtam.
2023. febr. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
#5 Igen, csak egy próbaúthoz nem kell fél tank üzemanyag! Ugyanis én kaptam már így vissza a kocsimat, hogy porzott a tank, ja és küszöböt cseréltek, ahhoz meg nem kell próbaút.
2023. febr. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#5-nek..

Rendeltél valaha autóhoz alkatrészt?

Kérik az alváz és motorszámot az azonosításhoz.

De Te soha ne hagyd az autóban szervizkor...

2023. febr. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#6 Az hogy te valami szarágyú köcsöghöz vitted az autódat, az egy teljesen más téma.


#7 Mivan? Gyanítom hogy még neked sincsen fogalmad arról, hogy mi bajod van. Én meg főleg nem értem. Nem is nagyon akarom.

2023. febr. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#7 Mikor a Fordomban elázott, és zárlatos lett a relétábla, akkor alvázszám alapján rendelték meg az autósboltban is, mivel ez pont felszereltségfüggő. De pl az Inter Garázs videóiban is alvázszám alapján tudják beazonosítani, hogy az autóban lévő motorhoz milyen befecskendezőt rendeljenek a Bosch-tól.
2023. febr. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2 éve vittem a kocsit karosszéria lakatolásra mondták a forgalmit kötelező otthagyni, mondom mér, csajozni akarnak vele ? Mondják nem, rendőrség kérheti ha ellenőrizni mennek, h nincs-e illegális bontás a telepen.
2023. febr. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!