Kezdőoldal » Utazás » Biztosítások » Hamarosan lejárt az Európai...

Hamarosan lejárt az Európai Biztosítási Kártyám! Hogyan tudom meghosszabbítani?

Figyelt kérdés

Ügyfélkapuval rendelkezem. 3 éve igényeltem, de 2013. február végén jár le a 36 hónap, így nyárra már nem lesz érvényes. Megelőző jelleggel elküldhetem a lejárat előtt az OEP-nek, vagy csak eljárat után? A hosszabbítást lehet Ügyfélkapun keresztül rendezni, vagy csak levélben (esetleges kártyavisszaküldés miatt)?

Köszönöm a válaszokat!



2012. nov. 26. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:
33%

Én interneten szoktam (Angliában élek).

[link]

2012. nov. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%
2012. nov. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez nekem nem jó, mert nekem Magyarországon kell csináltatnom, ide tartozok :)
2012. nov. 26. 17:29
 4/5 anonim ***** válasza:
46%

"A Kártya bármely megyei kormányhivatal egészségbiztosítási pénztári szakigazgatási szervénél igényelhető a magyar egészségügyi szolgáltatásokra jogosult személyek részére. 2009. január 1-jétől postai úton is igényelhető.


A Kártya kiadása térítésmentes, kivéve azon eseteket, ha megsemmisül, megrongálódik, elvész vagy ellopják. Ilyen esetekben igazgatási szolgáltatási díj fizetendő.


A Kártya az egészségbiztosítási pénztári szakigazgatási szerv ügyfélszolgálatán igényelhető (ügyfélfogadás rendje: www.oep.hu - ügyfélszolgálatok menüpont alatt) személyesen vagy meghatalmazott útján, kiskorúak esetében a törvényes képviselő közreműködésével.


Személyes igénylés esetén a Kártyát a helyszínen azonnal elkészítik. Postai igényléskor az igénylőlap beérkezését követően megközelítőleg 30-40 nappal kaphatja kézhez a Kártyát a kérvényező."


A többi itt:

www.euvonal.hu/index.php?op=egeszsegugy&id=162

2012. nov. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ezzel tisztában vagyok, de a hosszabbításról kérdeztem, mert nekem a meglévőt kell meghosszabbítani, s nem újat kiváltani. Azért kérdeztem az Ügyfélkapus megoldást, mert én ott igényeltem még 3 éve, de azóta változhatott is már...
2012. nov. 27. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!