Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autómba 5W30 olaj való,...

Rigoletto kérdése:

Az autómba 5W30 olaj való, prémium gyártótól. A (szak?)szervizben még feltüntették az LL4 jelzést is. Ez utóbbi mit jelent? Köszi előre is!

Figyelt kérdés
Az 5W30-at tudom, a neten sok helyen leírják.

#autó #olaj #BMW #Mini Cooper #turbómotor #Vezérműláncos motor
2023. febr. 8. 10:16
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
BMW LL-04 a specifikáció, amit jelöl.
2023. febr. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszi! Vagyis az 5W30-on belül az én motortípusomhoz specifikált olaj.
2023. febr. 8. 10:44
 3/4 anonim ***** válasza:
79%
Az LL-04 az a BMW egyik szabványa. Tehát amelyik olaj rendelkezik ezzel a szabvánnyal az mehet a kocsiba. De láttam már 0W-30 illetve 5W-40 olajakat is LL-04 szabvánnyal.
2023. febr. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, a tiédhez specifikált. Ebből létezik 0w30, 0w40, 5w30 vagy 5w40 viszkozitású is.

A specifikáció lényegében erősebb, mint a szabvány.

Szabványok az: API, ACEA, ILSAC stb... a legtöbb gyártó csak viszkozitást és ezt a szabványt adja meg, így szélesebb körben választhatsz olajat.

A specifikáció az azért leszűkíti, mert egy bizonyos viszkozitásban ezáltal nem lesz nagy választék. Lényeg a lényeg, hogy tartsd be a gépkönyvet, vagy ők tartsák be, én már emiatt inkább viszem az olajat :)

2023. febr. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!