Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A prémium üzemanyag miért is...

A prémium üzemanyag miért is jobb pontosan?

Figyelt kérdés

Igazából aposommal 2006-2007-ben vettünk két új autót. Azóta neki 420, nekem 403 ezer km van benne.

Ő gyakrabban (szinte mindig) tankolta a prémium üzemanyaggal, de én csóróskodom, nekem jó a sima is.

Ugyam az az autó, ugyan az a motor.

De semmi különbséget nem vettünk észre.

Neki lett benne turbó cserélve, nekem még gyári minden.

Most lesznek lánc cserések, meg az enyém kuplungos.


2023. febr. 3. 05:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
a turbó csere nem az üzemanyag miatt van.
2023. febr. 3. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Mert 100 oktános, és ehhez passzoló adalékkal keverik.
2023. febr. 3. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
25%
Semmit nem számít.
2023. febr. 3. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 nemaRendőrség ***** válasza:
66%

Átlagfogyasztás összehasonlítható?

Sokan ott látják a különbséget

2023. febr. 3. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

Először is, egy példa nem példa, erre nem lehet építeni, hogy neked milyen tapasztalatod van. Rengeteg egyéb mástól is függnek a dolgok, a motorok sem egyformák soha (lehetetlen tökéletesen egyformát gyártani), szóval ez így kevés.


Másrészt, ha minden egyebet kizárunk, csak az hogy 95 helyett 100-as a benzin, az egy megkérdőjelezhetetlen dolog, szóval aki ilyet mond, mint #3... hát inkább nem kommentálom. A hozzáadott adalékok már egy másik kérdés, ott már lehet vitatkozni és van helye a véleményeknek. Elméletileg több és jobb minőségű adalékokat tartalmaz, gyakorlatilag meg nyilván ki tudná, nem mellesleg a kutakon is múlik a dolog.


A natúr 95 sem rossz nyilván, szóval csak azért mert nem prémium, attól még nem fogja tönkretenni az autót és ezért vannak sokan ezen a véleményen, hogy a prémium nem jobb. Jobbnak jobb, csak a különbséget az átlag felhasználó nem nagyon fogja észrevenni. De attól még létezik.

2023. febr. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%

Se az apósom se én nem voltunk covidosak. Ő be van oltva, én nem. Mindketten ugyanabban a városban dolgozunk, közlekedünk, járunk bevásárolni, stb.

Ez alapján ki lehet jelenteni, hogy a vírus nem is létezett, csak kitaláció és összeesküvés elmélet volt?

Az, hogy nem prémium üzemanyagot tankolsz, nem jelenti azt, hogy garantáltan sokkal előbb fog széthullani, elkopni az autód.

Amíg nem volt ez a hiszti az üzemanyagokkal, rendszerint prémiumot tankoltam. 30-40Ft literenkénti felárat úgy gondoltam belefér.

Nem, nem lett tőle + 50 lóerőm és nem fogyasztott az autó sem literekkel kevesebbet. Ami miatt ezt tankoltam, hogy másnak is feltűnt, hogy sokkal simább, kevésbé hangosan csattogós lett az alapjárat. Meg alacsony fordulaton gázadásra sem kerepel úgy a motor.

Az előző autómnál is ez volt a tapasztalat, amibe 310e km-t beletoltam, meg a mostanival is, amit újonnan vettem és még csak 49e-nél tart.

Aztán jött az ársapka. Felénk a kutakról el is tűnt a prémium. Később visszajött, de több száz forintos felárral.

Aztán vége lett az ársapkának, de a felár nem esett vissza a korább 40Ft-ra, hanem 100Ft környékén ragadt. Na ennyit már valóban nekem sem ér meg a szebb motorhang. Inkább elhallgatom a repedt fazék kerepelést. Attól egyáltalán nem félek, hogy emiatt esik szét a turbó vagy a motor.

2023. febr. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A turbónak mondjuk semmi köze az üzemanyaghoz. Úgy lenne értelme az összehasonlításnak ha a befecskendezők ki lennek szedve és azok összehasonlítva-bemérve. De mivel különböző használati stílus lehet a két autó között így teljesen különbözőek lehetnek.
2023. febr. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%
Igen, de lehet hogy apósod a zöldeknél gyakran elrúgja, valamint palyán jól le van forgatva. Te pedig végig ügyeltél rá.
2023. febr. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 nemaRendőrség ***** válasza:
95%

Azért 95 és 95 között is van különbség. Egyszer tankoltam auchanos benzint, amíg el nem fogyott minden baja volt az autónak, utána megint szépen viselkedett a mol/sheel/omv szentháromsággal.


Vannak amúgy kijelölt kutak, amiket gyakran ellenőriznek hogy minden megfelel-e. Ott érdemes tankolni

2023. febr. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%
#9 Motor válogatja, mert ugye azok sem egyformák. Az 1.4 F Astrám anno a MOL benzintől döglődött, Auchanossal minden rendben volt.
2023. febr. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!