Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A következő nagy dobás a...

A következő nagy dobás a dinamikus kilométeróra lehetne?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy kis sebességekbél többet mond, ha m/s-ban jelzi ki az óra a sebességet, míg nagy sebességeknél inkább a km/h óra mond többet.


Manapság már minden kijelző, a kilométeróra is, így egyszerűen meg lehetne oldani, hogy különböző tartományokban különböző mértékegységben mutassa a sebességét, mindig abban, amiben a legtöbb információt ad a kijelzés.



2023. febr. 8. 18:56
1 2 3 4 5
 1/44 A kérdező kommentje:

Mondok egy példát, hogy hol előny ez.


Nagyváros, GPS-el közlekedés. A GPS bemondja, hogy 100 méter múlva forduljak jobbra. Én meg megyek 30 km/h-val az óra szerint. Remélem érződik, hogy mennyire természetesebb lenne, ha ilyen alacsony sebességeknél m/s-ban mutatná az óra a sebességet, mert jobban saccolható a megtett távolság.


Másik példa: Autópálya, 200 km-re a cél. Sokkal jobb, ha km/h-ban mutatja. Remélem nem kell magyarázni, hogy miért.

2023. febr. 8. 19:00
 2/44 anonim ***** válasza:
100%

Kíváncsi lennék ennek hol lenne gyakorlati haszna.

Mert engem aztán nagyon nem érdekel ilyen esetben, hogy 10 vagy 15 másodperc alatt teszem meg a fordulásig hátralévő 100 métert.

2023. febr. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora orbitális baromságot is már rég olvastam.
2023. febr. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira szeretnéd, akkor legyen egy külön méteres, de hogy a kilométeróra helyett, főleg "dinamikus"...
2023. febr. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
95%
Na visszatért az oldalfényszórós troll
2023. febr. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
#1 Segít a tájékozódásban. Sosem túráztál még? Ott is előnyös, ha tisztában vagy a gyaloglásod sebességével.
2023. febr. 8. 20:01
 7/44 anonim ***** válasza:
96%
Kérlek, hagyd abba az ötletelést!
2023. febr. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
95%

Az oldalra világító fényszóró megvan már? Először azt valósítsd meg, utána ráér a többi ötleted.

Egyébként pedig ahol km/h-ban van megadva a sebességhatár, ott abban célszerű mérni a sebességet. Márpedig van 20 km/h-s sebességkorlátozás is, tehát már ezen tempó alatt át kell váltani m/s kijelzésről km/h-ra, így nem sok értelme van a dolognak.

Viszont a te példád is mutatja, hogy különböző mennyiségeket különböző helyzetekben különböző mértékegységekkel célszerű mérni. A közúti közlekedésben a km/h megfelelő, a túrázásnál viszont nem, pedig mindkét esetben sebességről beszélünk.

2023. febr. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:

Fényszóróról én nem írtam sehol! Ez a kérdés a kilométeróráról szól!


"Viszont a te példád is mutatja, hogy különböző mennyiségeket különböző helyzetekben különböző mértékegységekkel célszerű mérni. A közúti közlekedésben a km/h megfelelő, a túrázásnál viszont nem, pedig mindkét esetben sebességről beszélünk."


Hát éppen ez az, hogy városi közlekedésben többet mond a m/s. Sokkal megfoghatóbb azt mondani, hogy másodpercenként 8 métert teszek meg, minthogy óránként 30-at.


Gondolatébresztő: Melyiket könyebb elképzelni, amikor látsz egy visszaszámlálós jelzőlámpát a kereszteződésnél és becsülni kell, hogy mikor érsz oda?


Szerintem senki nem úgy gondolkodik egy ilyen helyzetben, hogy na ott a lámpa, majd 1/1800-ad óra múlva érek oda. Frászokat. Sokkal értelmezhetőbb az, hogy 2 másodperc múlva leszek a lámpánál, ergo számíthatok rá, hogy akkor még zöldet fog mutatni.


Szemben egy távolsági közlekedéssel! Ott már van értelme kilométerekben és órákban beszélni. Senki nem úgy gondolkodik, hogy 197,5 perc múlva érek Budapestre az autópályán, hanem 3 óra 15 perc múlva.


A jelzőtáblákat amúgy nyilván meg kellene változtatni, de az a legkisebb.

2023. febr. 8. 21:26
 10/44 anonim ***** válasza:
92%
Te számolgatod a métereket és a másodperceket a lámpához közeledve? Mert szerintem ilyet senki más nem csinál rajtad kívül. Érzésre nagyon jól be lehet lőni a tempót, hogy ideális időben érkezzünk oda. Úgysem tudod szemre megmondani, hogy az most 150 vagy 200 méterre van.
2023. febr. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!