Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Féket csak a kuplung után...

Féket csak a kuplung után lehet benyomni?

Figyelt kérdés

Üdv!

Kissé lejtős a parkoló, ahol a munkában hagyom az autót, ezért kézifék + sebességben hagyom. A kézifék elég gyenguska, önmagában nem tartja meg a kicsi lejtőn, ezért hazafele induláskor nyomnám a féket a kuplung előtt, viszont nem engedi benyomni a féket addig, amíg nem nyomom be előbb a kuplungot. Így csak gurulàs közben tudom egyesbe tenni. Ezt csak induláskor csinálja. Mitől lehet ez?



2023. febr. 14. 13:09
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Helyesbítés: előbb be kell nyomjam a kuplungot az indításhoz, ezalatt elkezd gurulni. Mivel elég szűk az utca, időben le kell fékezzem amint engedi benyomni.
2023. febr. 14. 13:12
 2/20 anonim ***** válasza:
87%
Csináltasd meg a kocsid! A fékkel nem jó játszani!
2023. febr. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Remélem érthető a probléma, kicsit nyakatekerten fogalmaztam 🙂
2023. febr. 14. 13:14
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
vegyél normális autót , milyen autó ez amin nem lehet féket nyomni kuplung nélkül ?
2023. febr. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Azt hiszem megtaláltam a választ is közben:


[link]


Én leállàs után még párszor mindig megnyomtam a féket, nem egyből engedtem fel. Kipróbálom legközelebb, hogy ne nyomogassam.

2023. febr. 14. 13:20
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
ja hogy te nem tudod benyomni rásegítés nélkül a fékpedált , a kormány is ilyen csak szólok azt is lehet tekerni rásegítés nélkül
2023. febr. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nem érthető, össze vissza irkálsz minden féle szarságot.
2023. febr. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Igen, és ezt csak akkor csinàlja, ha óràkat àll. Indítàs utàn működik jól.
2023. febr. 14. 13:47
 9/20 A kérdező kommentje:
7-esnek újrafogalmazom: tehát sok állás után nem engedi benyomni a féket, amíg a motort nem indítom el. Amint beindítom, működik. Ez lejtőn parkolásnál problémás, mert gurul egy picit.
2023. febr. 14. 13:51
 10/20 anonim ***** válasza:
Ott valami gond lehet a fékkel, vagy pumpálod a féket leállítás után, azzal kipumpálod belőle a maradék nyomást, szóval úgy csináld, hogy kuplungot, féket benyomva tartva jár még az autó, kézifék fel, egyesbe be, leállítás, kuplung fel, fék fel. Aztán ne nyomogasd a féket amikor nem muszáj. Így maradni fog nyomás benne, amíg beindítod az autót. De amúgy a kéziféket is megcsináltathatnád.
2023. febr. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!