Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehetséges lenne távirányítású...

Lehetséges lenne távirányítású személyautót készíteni?

Figyelt kérdés
Olyat, mint a kis RC autók. Természetesen nem komolyabb használatra, de megvalósítható lenne otthonról irányítani egy autót? Gondolom valami nagyobb teljesítményű adó-vevő kell, illetve kamerák, hogy minden oldalra lássunk.
2023. febr. 14. 15:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze.
2023. febr. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Már létezik ilyen, de nem otthoni használatra.
2023. febr. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Már anno a MythBustersben is ilyennel szórakoztak Jamiék.
2023. febr. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Igazából már a 60-as években is tudtak volna ilyet csinálni.

Gyakorlatilag ugyanaz, mint egy normál Rc autó, csak nagy méretben.


Közúti közlekedésben nyilván soha nem lesz ilyen.

2023. febr. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hogyne lehetne, csomóan már csináltak ilyeneket.
2023. febr. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

A technika már megvan hozzá, bár a stabil adatátvitel nem tudom, mennyire jönne össze. Az 5G mobilhálózat egyik előnyeként éppen azt hozták fel, hogy sűrűn beépített területeken, sok kliens esetén is tud rövid válaszidőt produkálni, de nem láttam még teszteredményeket róla és mint tudjuk, nem is mindenütt érhető el ez a hálózat.

Viszont a jogi háttere még nincs meg ennek a megoldásnak, úgyhogy ha megvalósítható, akkor is várni kell, mire ténylegesen működni fog.

2023. febr. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 nemaRendőrség ***** válasza:
70%

Főnök most rendelt egy hyundait, az tud ilyet. Arra jó, hogy szűk helyre is be tudj állni vele, kiszállsz, előveszed a telefonod és beállsz vele.

Nem tudom hosszabb távon mennyire lehet játszani vele, de én biztos hogy nem szeretném az autómba, elég csak a halálos iramban sokadik részére gondolni

2023. febr. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]


:D

2023. febr. 15. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!