Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szoktál indexelni, ha senki...

Szoktál indexelni, ha senki sincs a közelben, senki sem látja?

Figyelt kérdés

Szóval automatikus nálad az indexelés, vagy csak akkor indexelsz, ha van kinek?


Pl. körforgalomból kihajtasz, de közel s távol nincs senki se előtted, se mögötted, stb.


2023. febr. 14. 17:03
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
55%

Nem, minek?

Liftbe belépve se köszönök ha üres. :D

2023. febr. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
48%
Ez jó volt 😅
2023. febr. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 nemaRendőrség ***** válasza:
80%

Kocsiban reflexből indexelek mindig. Ha este vagyok a kivilágított üres parkoló közepén, akkor is.


Bicóval viszont csak akkor ha vannak körülöttem. Egyrészt jobban érzékelem hogy van-e valaki valahol (visszapillantó is van), másrészt nem nagyon veszélyeztet senkit a 10 kilós bringa plusz 80 kilós ember súlya, ellenben a 1.5 tonnával amikor kocsival vagyok

2023. febr. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
15%
Ritkán indexelek, ha lehet mellőzöm, mert ki nem állhatom.
2023. febr. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
31%
Általában szoktam, nagyon ritka, hogy nem. Fura dolog ez. Épp a minap jöttem hazafelé, a megszokott utcácskában amerre lakom, és amerre 100 éve vezetek. Valahogy kimaradt az indexeléa jobbra kanyarodva, de amúgy nem is volt senki a környéken. Amint bekanyarodtam, abban a tizedmásodpercben jött az az érzés, hogy "b@szki miért nem indexeltem?" nem volt jó, szeretem az ilyesmit betartani. 10 évente egyszer előferdül.
2023. febr. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
76%
Igen. Nemreg vitattuk kollegaval ezt. En probalok mindig indexelni, hisz akkor reflexbol jon es nem kerulok olyan helyzetbe, amikor esetleg elmulasztom es fontos lett volna. Masik dolog pedig, ha jol belegondolunk szerintem tobb ido megbizonyosodni, hogy 360 fokban nincs senki korulotted s emiatt esetleg nincs ra szukseg, mintsem fel vagy lepattintani a kart.
2023. febr. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
32%
Reflexből megy, nem tudatos. Mint a biztonsági öv. Annál is csak arra kell figyelnem, hogy ameddig a kertből kitolatok a járdára, ne kapcsoljam be, mert ahogy ülök be, már nyúlok a csatért.
2023. febr. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
24%

Mennyi jól működő reflex van itt

Én reggel a párnámnak is idexelek hogy az tudja melyik irányba teszem le a lábam az ágyról

2023. febr. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
85%

@5, ezt komolyan gondolod? Oké hogy van aki alapból úgy megy be hogy látszik hol fog kimenni mert levágja az ívet, de ez legtöbbször nem így van, és sosem alapozhatsz arra hogy ő úgy néz ki hogy kimegy, lehet hogy csak egy balfasz és nem megy ki csak fura ívben megy körbe mert nem érzi a kormányzást. Aztán ha kocc van akkor te leszel a hibás mert nem adtál elsőbbséget.


Nincs annál idegesítőbb mint amikor végre van egy lyuk ahova bemehetnél, de nem indexel a köcsög hogy kimegy és utána meg már jön a következő mire rájössz.

2023. febr. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
0%
#19 Rengeteg ember barom módon már bemenetelkor indexel, vagy a kormánytekerés pillanatában csap rá az indexre, az nem irányJELZÉS. Annak semmi értelme, főleg, ha közben meggondolja magát a bénája. Velem még nem volt olyan, hogy ne lett volna nyilvánvaló akármilyen indexeléssel, ki merre fog hajtani. Aki nem látja, hogy index ide vagy oda, hol fog kimenni valaki a körforgalomból, az picit gyakoroljon még, mert az egyik legegyértelműbb dolog a közlekedésben. Én már a behajtásánál látom, hogy a szerinted "köcsög" ember hol fog kihajtani, így sosincs problémám azzal, hogy az index hiánya miatt nem mentem be abba a lyukba.
2023. febr. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!