Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha senki nem venne új autót...

Ha senki nem venne új autót akkor ki fogja majd ellátni a használt autó piacot? A ti környezetetekben is vannak megmondó emberek akik leakarnak beszélni az új autó vásárlásáról?

Figyelt kérdés

Új autó vásárlása előtt állok, természetesen a környezetemben a "nagy szakértők" folyamatosan próbálják megmagyarázni hogy mekkora balfék vagyok amiért új autót veszek, és nem inkább egy 5-8 éves akármilyent.

Mikor megjegyzem nekik, hogy ha nem lennének ilyen pojácák mint én, aki új autót vesz, akkor ti milyen használtat vennétek magatoknak? Utána síri csend, majd 10 másodperces fáziskésés után beböfögnek valami baromságot.

Meg persze jönnek az ilyen régi sztereotípiákkal, hogy ahogy kihozod a szalonból az autót, instant 50%-ot buksz rajta.

Ami mondjuk a legtöbb autóra 10-15 éve nem jellemző.

Vannak népszerű modellek amik 5+ év alatt is alig 10-15%-ot veszítettek az árukból.

Használt autó piacon bárki megbizonyosodhat róla ha nem hiszi, persze ha veszi a fáradtságot.

Mondanám hogy leszarom ezeket a megmondó embereket, de egyre idegesítőbb hogy ha elkezdem újságolni az "örömöm" hogy végre eljutottam odáig hogy készpénzre tudok venni autót, csak a pesszimista degradáló reakciókat kapom.


2022. márc. 29. 17:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Akkor magadban kell rendet tenni, mert ilyenek mindig lesznek. Te is tudod hogy sokat veszít az értékéből az új autó, kötelező szervíz, drága és én nagyon félteném, de akinek van rá pénze és nincs mire költse az miért ne tehetné meg? Céges autónak, munkára éri csak meg az új autó, de ha valaki azt szeretné hogy ne zörögjön ez-az, hibátlanul működjön stb., annak csak ez az út van. Aztán a mai új autók lehet hogy ugyanúgy fognak zörögni a műanyag szarok miatt, mint egy 20 éves autó, de erről nem a vevő tehet. Vannak jobb dolgok amibe lehet fektetni azt a 10+ millát, de igen, kell olyan hülye is, aki megveszi, mert nem lesz használtautó különben.
2022. márc. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
7%

"Vannak népszerű modellek amik 5+ év alatt is alig 10-15%-ot veszítettek az árukból."

látom neked is hiába magyarázna az ember

semmi gond, vegyed csak meg az újat

2022. márc. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Imádom az olyanokat, akik egyből azzal kezdenek el érvelni, hogy az autó veszít az értékéből, meg hoggy szervízköltség meg minden. Igen, valóban így van. De az autó egy használati tárgy, amit meg kell fizetni, és nem egy befektetés.


És igen, általában egy új autó mondjuk 5 éves időtávon többe kerül mint egy pár éves használt. A steak is többe kerül a csirkecombnál, mégis sokan megveszik. Pedig a csirkecombbal is ugyanúgy jól lehet lakni. Horvátországban nyaralni többe kerül mint otthon maradni, mégis sokan elmennek. A kocsmában többe kerül a sör mint a tescoban, mégis sokan ott isszák meg ugyanazt.

Ha valakinek az új autó ad egy plusz kényelmet, biztonságérzetet vagy bármit, akkor vegye meg. Ha nem, akkor ne.

Ha valaki szerint az új autó "pénzkidobás", én elfogadom, tiszteletben tartom a véleményét, (mert egyébként számszerűen, objektíven nézve valóban az), de akkor mindig tegye hozzá, hogy a steak, a horvátországi nyaralás, és a kocsmában elfogyasztott dobozos borsodi is pénzkidobás.

2022. márc. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem kell foglalkozni a megmondóemberekkel. Egy új autónak szerintem sokkal több előnye van, mint hátránya. Aki nincs tele pénzzel, az úgyis 10-15 évig fogja használni, utána meg kit érdekel, hogy mennyiért tudja eladni, jó esetben nem azon múlik, hogy tud-e majd új kocsit venni. Legalábbis én így vagyok vele, és nem érdekel az értékvesztés. A mostani helyzetben meg az infláció és a kínálatot meghaladó kereslet miatt egy fiatal használtat el lehet adni majdnem annyiért, amennyiért vette az ember. Nekem az egyetlen negatívum a minőség, az előző kocsim 17 évesen se zörgött belül, a mostani már 4 hónaposan elkezdte..
2022. márc. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én vettem újat kb. 2 éve, még időben. Megkaptam ezeket a beszólásokat, sőt a kp-s vásárlás helyett úgy döntöttem hogy inkább lízingre hozom ki, tehát már másnap nap a híd alatt kellett volna aludnom. (a lízing kamatát bőven hozta az állampapír)

Ennek ellenére eddig szervizre nem ment el egy 100-as, a biztosítás olcsóbb mint a 18 évesen volt előtte, 5 évig teljes "garancia", téligumi, pályamatrica stb. pedig a használtra is kell.

Ja és nem vesztett az értékéből, sőt egy szemmel látható összeget kerestem is rajta ha esetleg eladom.

Most viszont nem vennék autót.

2022. márc. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem értem hogy miért kell azt a többi ember orrára kötni vagy egyáltalán megkérdezni ha újat akarsz venni.

Akármilyet vesz az ember , mindíg lesz ellen vélemény , sőt lesznek károgók.

Olyat vegyél ami neked tetszik és megtudod venni.

2022. márc. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Sose értettem ezt a "veszít az értékéből" szöveget. Kit érdekel? Nem azért veszed, hogy eladd és pénzt keress rajta. Akkor meg? Nem értem az egész logikáját. Ha megteheted, vegyél új autót. Ők is azt vennének, ha tehetnék. Csak tipikus magyar iligység ömlik belőlük, nehogy már neked jó legyen. Legjobb dolog, amikor te vagy az első tulaj és 0 km-es autóval kezdhetsz. Az elejétől tiéd minden, te döntöd el, hogy mennyire figyelsz rá és ha megadsz neki mindent időben, akkor 20 év múlva is autó lesz. Ennyi.
2022. márc. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Szüleim vettek új autót, pár évet használták, aztán nem adták meg a jobbkezet és totálkárosra tört. 4 milliót vesztettek rajta. Ma ez minimum duplája lenne. Ha ez nem probléma neked, akkor nyugodtan.
2022. márc. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Beviz Elek ***** válasza:
39%

Mi megmondóemberek, fotelszagértők nem azt mondjuk hogy használt Suzukival spórolj ha élére állítva tárolod a lóvét, hanem azt hogy ne erőn felül vásárolj ha egyébként csóró vagy. Nem azzal van a gond ha kényelmesen összegyűjtötted rá a pénzt és arra költöd amire akarod, hanem azzal ha felveszel egy nagy hitelt csak azért hogy beülhess az új autóba.


Az 5+ év alatt 10-15%-os árcsökkenést pedig kisgyerekeknek magyarázd meg, ott még lehet esélyed. Az utóbbi 2 évet leszámítva 5%-ot már a köszönéssel tudtál alkudni egy szalonban, rengeteg új autó volt és gyorsan csökkent az értékük amint kigurultál vele. Az inflációt se felejtsd ki a képletből, 5+ év alatt mennyit értéktelenedett a pénz? Az akkor kifizetett 5 millió nem annyit ér mint most 5 millió.

2022. márc. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Most sem es az elmult 20 evben sem vettek a magyarok uj autot, ezert van az hogy nemetbol kell behozni a hasznalt Passatokat. Ha 2002ben vettek volna a magyarok uj Passatot, Golfot, akkor most lenne eleg hasznalt Passat es Golf a hasznaltauto piacon, anelkul hogy nemetbol kellene behozni.


Kit erdekel hogy mennyit veszit az arabol? nem kereskedni akarsz vele hanem hasznalni akarod. Szerintem jobb ha megveszed ujonnan es hasznalod ameddig megy. Ha karbantartod es megbizhato tipust veszel akkor 15-20 ev mulva se lesz vele gondod. Vagy vehetsz hasznaltat, jo sok kilometerrel amit ki tudja ki es hogyan hasznalt. Lehet a szerelo atnezi es azt mondja hogy jo, de 1-2 ev mulva jonnek elo a hibak rajta.

Hasznaltan meg olyat kapsz amilyen epp van a piacon, ujonnan meg olyat rendesz amilyet szeretnel. Vannak akik az orszag masik felebe elmennek mert ott van az auto olyan felszereltseggel, olyan allapotban es olyan futassal ami nekik megfelel. Raadasul kompromisszumot is kell kotni. Lehet hogy jo auto, de nem olyan a szine amilyet szeretnel.

Biztos tobbe kerul az uj de tobbet is nyujt csereben tehat valamit valamiert.

2022. márc. 30. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!