Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek megéri 10 év...

Tyler913 kérdése:

Szerintetek megéri 10 év körüli használt BMW-t vagy Mercedest venni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Kb. 1,5-1,7 millió forintom lenne autóvásárlásra,és megbízhatóbbnak tartok egy 10 éves Mercit,mint mondjuk egy fele annyi idős Suzukit.De hosszú távra, legalább 4 évre kellene az autó.Van valakinek tapasztalata ilyen idős példányokkal a fent említett márkákból?Tényleg jól bírják a strapát ennyi idősen is?Milyen problémák, pluszköltségek merülhetnek fel? Szóval, megéri ilyen korú használt autót venni?
2010. okt. 5. 00:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
43%
Nem. Miért? Mert túlhajtott sz.r az összes. Ismerősöm, 3.800.000-ért vett 3 éves Bmw-t, aztán 3 hónap alatt 5-ször vitte szervizbe, kiderült hogy törve is volt és hasonlók. Az, hogy te megbízhatóbbnak tartod őket mint mondjuk a Suzukit, hát arról nem tehetek de kicsit olvasgass a japán meg a német autók különbségéről. Én Suzukit még sosem láttam lerohadva az úton, Bmw-t viszont már igen. Másik ismerős vett 1.3 M-ért egy Mercedest, nincs 1 éves az autó, de már a klímát 2-szer kellett csináltatni, és pont tegnap mesélte hogy egyszer gondolt egyet az autó és minden visszajelző Led elkezdett villogni a műszerfalon.
2010. okt. 5. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Mercedes-Benz W123, W124, W126 örökké megy, ha találsz egy normális állapotút.
2010. okt. 5. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Itt több szempontot is figyelembe kell venni! A Merci és a BMW nagyon megbízható típus, biztonságosak, általában sok extrával vannak felszerelve, de azért egy 10 éves autónál már bármi előfordulhat. Az alkatrész és szerviz horror áron van. A Suzuki teljesen más kategória. A megbízhatóság azért itt is meg van, de kevésbé biztonságos (törés esetén), kicsit fapadosabb, és az alapfelszereltség is kevesebb általában. Viszont lényegesen alacsonyabb a fenntartási és a javítási költsége. Azt hogy egy használt autónál milyen problémák és pluszköltségek merülhetnek fel, lehetetlen előre megmondani!


Üdv!

2010. okt. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
22%
Azért szerintem nem lehet össze hasonlítani a suzukit egy BMW-vel vagy egy Merci-vel.Nekem van egy 1983-as Mercedes-Benz 190d-m és semmi gondom nincs az autóval!A régi mercik "igénytelenek": tankolsz,olajatcserélsz ennyi.Sokan nem hiszik el,az én mercimben nem csalás nem ámítás!!!-1.200.000 km van!Nekem ne mondja senki hogy bármelyik suzuki is elmegy ugyanennyit.BMW-röl nem tudok nyilatkozni! üdv mindenkinek! Ja és Suzuki a TI autótok...
2010. okt. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Nekem BMW-m van es nincs vele kulonosebb gond. Mindenbol vehetsz olyat is amit mar tonkretettek, de en inkabb egy hasznalt BMW-t vennek mint egy uj suzukit. Osszehasonlithatatlan elmeny a ket auto vezetese. Vezettem mindekttot. Ami meg az alkatreszeket illeti, ha nagyon tevednek, akik azt mondjak, hogy dragak a BMW-hez. Ami kulonben is kopik, az nem draga. Sot. De ha osszevered az mar mas.
2010. okt. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Bármilyen autót veszel az rizikós, mivel használt.

Annyi, hogy a BMW egy túlbonyolított szerkezet rengeteg elektronikával, ebből kifolyólag rengeteg hibalehetőséggel.

A Mercedes 1996-ban a 124-es széria leállása óta nem gyárt autókat, csak valami téveszméket.

Szerintem ennyi pénzből találsz gyönyörű 124-es mercit, ami szinte örökké menni fog. Nekünk a családban 22 évig volt 124-es merci, egy darab(!!), 1millió 380ezer kilométernél adtuk el, mert egyszer törve lett és menthetetlenül rohadt, de a motor nem volt megbontva és 10ezrenként evett 1 liter olajat. Azthiszem ez magáért beszél.

Elkövettem egy óriási hibát, kiindultam ebből az autóból és vettem egy e220cdi 2004-est. Az elmúlt év: klíma, adagoló, automata váltó és egyéb szánalmas nyalánkságok, mint például, lejött a kilincsről a szép fémes borítás és alatta szépen virít a műanyag.

4 hónapja próbálom eladni, de nem kell senkinek.

2 héttel ezelőtt visszatértem a jőöreg 124-es Mercihez egy Coupe formájában, igaz több mint 2 millió forint volt, de mintha most jött volna le a szalagról.

2010. okt. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Nekem van egy 21 éves BMW E30-asom.

Fogyasztásqa köbcentihez képest tökéletes, futóműve verhetetlen, nagyon kényelmes...

Nekem a megbízhatósága is 10/10. Soha nem volt vele gond, pedig jócskán túl van a 200 ezren.


Ha egy normális, nem szétgányolt BMW-t veszel, akkor az örökké a társad marad.

2010. okt. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
26%

Lehet itt szidni a suzukit reggeltöl estig de hogy van e értelme az más dolog...

Kedves kérdezö,válaszolok ártott már nektek valamit a suzuki gyár,auto...??? Mért kell egyfolytában lehordani mindennek??? Nem kell azt venni és ennyi!!!

A megbizhatoságárol meg annyit hogy ti biztos jobban tudtok mindent ti értetek hozzá... eza lényeg.

De ha ennyire nagy szakértö vagy kedves kérdezö mért jössz ide kérdezösködni?!

A kérdésedre meg annyit hogy remélem hogy egy sz@r szakadt kocsit veszel és a gatyádat ráfizeted!!! Pontozzál le szidjad az anya'mat nyugodtam csak a saját müveltségedet minösited vele.

2010. okt. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!Ha az eddigi megnyilvánulásokat nézzük,az úgy gondolom,Téged minősít, és nem engem.Pláne, hogy ismeretlenül is rosszat kívánsz nekem...Hát bántottalak én Téged?

Nem vagyok autószakértő, pont ezért tettem fel a kérdést, és sokan hasznos válaszokat adtak rá, amit ezúton is köszönök.

A kérdésben a Suzukit példának írtam, írhattam volna mást is, a lényeg itt az volt, hogy egy elitebb, eredetileg drágább (német) autó régebbi példánya jobb választás lehet-e, mint egy olcsóbb "népautó" fiatalabb kiadása?És egyébként volt Suzukink, nem volt vele nagy gond,nem tett nekem semmi rosszat a gyár, de nem is rajongok a márkáért.Pl. Mercim viszont még nem volt, nem tudom, hogy jobb-e, megéri-e.Ezért tettem fel a kérdést.

2010. okt. 5. 19:02
 10/21 anonim ***** válasza:

16:18as vagyok

Tény és valo hogy eza rossz kivánságommal túllöttema célon!Elnézést kérek. Végülis igazábol csak rajtad csattant az ostor mert tudod elég régota látogatom ezt a oldalt és tudod csak azt látom hogy mikor rossz példát hozznak fel mindig a suzuki neve szerepe... hogy ez egy papirauto , semmirevalo... És igaz hogy nagyon elegem lett belöle hogy a suzukit minden autoszerelö csak dicséri mega tulajok is és itt meg ezt kell látni. És ezért nem értettelek téged se hogy akarsz venni egy kocsit és 2 márka közzül akarsz választani hogy akkor mi értelme volt odairni ezta suzukis mondatot???? Szal ezt tényleg nem értem... Mert ez a mondatot teljesen arra utal hogy te lenézed a suzukit a sárga földig.És sztem ezt nem csak én értettem igy. Látom neked se esett jol hogy bántotalak(ami megérthetö) és tudod én sem vagyok suzuki mérnök meg semmi ilyesmi csak tudod azt nem tom felfogni hogy aza suzuki auto mint tárgy az mit árhat az embereknek???

Jah és igen nekem suzukim van és piszok sz@r érzés mindig azt látni hogy csak fikázzák közben meg nem 1-2 meg nem 5-6 automárkát tudnék mondani ami fényévekkel rosszaba suzukinál azt mégsem bántja senki.Én mint tulaj kijelentem hogy kinézetre nem egy nagy eresztés és a karosszériája se egy életbeiztositás de fogyasztásilag megbizhatoságilag és fenntarthatoságilag számomra a legjobb döntés volt megvenni.Ne értsd félre de havaroméáknak a touran-uknak a szerviezlés több százezer mig rokonom bevite a suzukit a szervizre ráteték számitogépre és mondták h semmi baja. Ebböl csak azt akarom kihozni hogy rokonom nem veri itt a mellét hogy huu a sz@r német kocsikanaka szervizelése egy kisebb kocsi ára a mi suzukinknak meg semmi...Szal eza külömbség a suzuki meg a felsökategoriás autotulajok között...

2010. okt. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!