Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Részecskeszűrős diesel kocsi...

Részecskeszűrős diesel kocsi rövid távokra?

Figyelt kérdés

Kölcsön fogok kapni hosszabb időre(akár évekre) közeli rokontól egy 1,6-os részecskeszűrős dieseles Opelt. Ő külföldön van, nem használja, nálam hagyná. Na de a lényeg. Ő eddig hosszabb távokon járt vele(min napi 2x25 km autópályán). Én viszont nem járok a kerületen kívül sehova(BP), csak a gyerekeket viszem-hozom+boltba. Ez mind kb napi 5-6 km 50es tempóval, lámpákkal, stb.

Kicsit fázom ettől, bár nyilván örülök is, mert nincs kocsim jelenleg és nagy hasznát venném. Viszont félek, hogy tönkremegy a motor nálam emiatt vagy valami. Heti egyszer ha felmegyek az M0-ra ilyen használat mellett, az elég neki? Nagyon rosszul érezném magam, ha tönkretenném. 5 éves, 200ezer km körül van benne.



2023. febr. 15. 20:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezt megcsinálod (m0 amit írtál), a dpf-nek segít.

Emellett ha regenerál ne állítsd le, hagyd végig futni.

2023. febr. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Nem kell félni tőle, a motor nem fog tönkremenni, max a turbó illetve a szűrő. Legyen rendes kenése a turbónak, ha hajtottad hagyd vissza hűlni. A heti egyszeri pályázás helyett inkább az a célszerű, ha jelzi hogy regenerál (azt hiszem az Opelok jelzik de nem vagyok benne biztos) akkor járasd meg hagy regeneráljon.
2023. febr. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez a regenerálás is érdekes lesz. Úgy néz ki a napom, hogy HO-ban dolgozom, csak ugye reggel-délután viszem a gyerekeket ovi, bölcsi, suli-ba. 8-ig be kell érniük. Ha nekem 7:45kor kivilágít, hogy regenerálódik, nem tudom hova megyek vele kóricálni x kilómétert meg ugye nem tudom így időben beadni a kicsiket. Hogy néz ki egy ilyen folyamat? Alapjáraton szabad járatni közben, vagy "nyomni" kell neki? Pl megállok a pirosnál, az nem baj? Bocsi a kérdésekért, de nem volt még dieselem és egyáltalán nem értek hozzá.
2023. febr. 15. 20:18
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igyekszem vigyázni rá:)
2023. febr. 15. 20:19
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Oké az nem gond ha egyszer-kétszer nem jön össze a regenerálás, csak ne legyen belőle rendszer hogy még napokig-hetekig kínozva van a pár km-es távokkal. Amint van rá lehetőség és éppen regenerál hagyni kell, had csinálja.
2023. febr. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz, hogy regeneráljon több feltételnek is teljesülnie kell, ez valószínűleg nem fog létrejönni neked reggelenként, ezért tényleg érdemes lenne kimenni vele néha országutazni magasabb fordulaton, hogy utána viszont tényleg tudjon regelni.
2023. febr. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Lehet tudni kb mikor várható ez a folyamat? Jelzi x idővel előtte? Vagy csak már miután megkezdődött? Gondolom, nem nagyon lehet időzíteni.
2023. febr. 15. 20:38
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Miután megkezdődött. Változó hogy milyen gyakran regenerál, ez autónként változó és nagyban függ a használat módjától és a dpf állapotától is.
2023. febr. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!