Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eladtam fater autóját.. Jött...

Eladtam fater autóját.. Jött egy levél a Nemzeti útdijfizetési zrt től. Valszeg az uj tulaj cseszett ki vele. Mi a teendő ilyenkor? A levél tartalmát nem ismerem még.

Figyelt kérdés
2023. febr. 16. 12:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben rendesen be lett jelentve, vedd fel a kapcsolatot a levél küldőjével és küldd el neki az adásvételit. Jártam már én is így, állandóan jöttek a büntetések, mert a vevő nem volt képes atiratni. Így ahányszor nekem küldtek büntetést, annyiszor írtam meg nekik, hogy az autó el lett adva, plusz adásvételi. Idővel megkapta az illető a büntetéseit, nekem semmibe sem került, csak pár perc az életemből.
2023. febr. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"A gépjárművemet eladtam, már nem én közlekedek vele, mégis én kaptam pótdíjat az adott rendszámra. Miért?


Gépjármű adásvételénél a jármű tulajdonjogában bekövetkezett változást a hatályos jogszabályok szerint – a változástól számított 8 napon belül - a tulajdonátruházó (eladó) a tulajdonjog változását igazoló okirat (adásvételi szerződés) benyújtásával a közlekedési igazgatási hatóságnál be kell, hogy jelentse. A hatóság a bejelentés tényét és időpontját a nyilvántartásba 3 napon belül bejegyzi. A vevő a birtokbavétel napjától köteles a járművel kapcsolatos valamennyi terhet viselni. Díjköteles úthasználat esetén az adott gépjármű ellenőrzését követően társaságunk a közúti közlekedési nyilvántartásból kap tájékoztatást arról, hogy az ellenőrzés időpontjában ki volt az adott rendszámú gépjármű tulajdonosa. Amennyiben a társaságunkhoz érkező adatok még a régi tulajdonost, vagyis az eladót jelölik meg – azaz a tulajdonosváltozás nem került bejelentésre vagy még nem futott át a rendszeren –, a pótdíjfizetésre őt szólítja fel a társaság. Az így kiszabott pótdíjat azonban a társaság visszavonja az eladóval szemben, amennyiben az eladó bemutatja a társaságnak a hatóság által már érkeztetett gépjármű adásvételi szerződést vagy a gépjárműhasználatot lehetővé tévő más jogviszony megszűnését igazoló okiratot, amely igazolja, hogy a gépjárműhasználatot lehetővé tévő jogviszony megszűnt."

[link]

2023. febr. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Koplárovics Béci ***** válasza:

"2-es, azt hogyan? 4 példányos az adásvételi, 2 az eladóé, és 2 a vevőé, de ebből 1-1 példányt ottfognak a kormányablakban. Ne szivasd a kérdezőt!"


Gondold át, amit írtál, és vesd össze azzal, amit én írtam. Pontosan azért kell az adásvételi két példányával befáradni az okmányirodába (kormányablakba), mert egyet ott fognak, és kapsz egy igazolást, hogy átvették és az adásvételt bejegyzeték. Ezt írtam le. Azt elismerem, hogy félreérthető lehet.

2023. febr. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ugyanígy jártam, eladtam, másnap matrica nélkül pályáztak vele, de még akkor az én nevemen volt nyilvántartva, ezért én kaptam a csekket. Bementem az irodába a lepecsételt adásvételivel, átrakták a büntetést az új tulaj nevére, kész. Ha nincs a közelben iroda, mint nekem, akkor interneten beszkennelve is jó, írj nekik egy emailt, csatold a dokut, megoldják.
2023. febr. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én is jártam így, nekem is letelt egy egész hónap az adás-vételi leadása óta, mégis hozzám jött két büntetés is majdnem egyszerre, egy autópálya matrica hiány, és egy gyorshajtás is.


Ment a szkennelt adásvételi mindkettőre válaszként a megadott elérhetőségekre, azóta nem hallottam semmit egyikről sem, JSZP-n látszik hogy már előtte valóban át lett írva az autó. Ez évekkel ezelőtt volt. Lényeg hogy legyen bizonyítékod az adásvételről (a szerződés).

2023. febr. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Elolvasod a levelet, ha nem egyértelmű belőle, akkor felhívod az ügyfélszolgálatot, hogy eladtad az autót, hogyan juttasd el és hova az adásvételit, ami ezt bizonyítja és kész.
2023. febr. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!